Anasayfa
27 Ocak 2020 ( 8528 izlenme )

Bodoslama Daldı: 'FENA ÇAKILDI'

Hürriyet’in yandaş yazarı Abdülkadir Selvi, depremler üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i karşılaştırmak istersen Sezer’i henüz seçilmiş olmadığı 99 Marmara depremi nedeniyle eleştirdi. Söz konusu hatanın fark edilip kaldırılması ardından da Selvi’den bir özür açıklaması yapıldı.

SEZER’İ SORUMLU TUTU AMA O DÖNEM SEZER CUMHURBAŞKANI DEĞİLDİ

Hürriyet’in yandaş yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında Elazığ depremini konu aldı. Selvi, 17 Ağustos 1999’daki Marmara depremi hakkındaki bölümde, “O zamanın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer millete liderlik yapamamıştı” diye yazdı. Ancak Sezer’in 16 Mayıs 2000’de cumhurbaşkanı olduğunun fark edilmesi üzerinde Selvi’nin yazısındaki ilgili bölüm, Hürriyet’in internet sitesinden kaldırıldı.

ERDOĞAN’A ÖVGÜ ÜSTÜNE ÖVGÜ

Selvi, bugünkü yazısının ‘Koca yürekli adam’ başlıklı bölümde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik övgü dozu hayli yüksek ifadeleri kaleme alırken dikkat çeken bir hata yaptı. Erdoğan’a karşılık Ahmet Necdet Sezer ‘örneği’ veren Selvi, 99 Marmara depremi üzerinden şu ifadeleri kullandı:

‘SEZER VE ECEVİT LİDERLİK YAPAMAMIŞ…’

“Yaşar Okuyan’ın Marmara bölgesinin yıkıldığını söylemesiyle felaketin boyutları ortaya çıkmıştı. O zamanın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Bülent Ecevit millete liderlik yapamamıştı. Başbakan olmanın kırmızı ışıkta beklemek olmadığını o zaman öğrenmiştik.”

SEZER O DÖNEMDE CUMHURBAŞKANI DEĞİLDİ
Ancak 17 Ağustos depremi sırasında Anayasa Mahkemesi Başkanı olarak görev yapan Ahmet Necdet Sezer, 16 Mayıs 2000’de Cumhurbaşkanı seçilmişti.

SELVİ: ‘SEHVEN OLDU ÖZÜR DİLİYORUM’

Söz konusu hata fark edilince Selvi’nin yazısındaki ilgili bölüm düzeltildi. Söz konusu hatanın fark edilip kaldırılması ardından da Selvi’den bir özür açıklaması yapıldı. Hürriyet’in internet sitesinde yer verilen açıklamada Selvi, “Elazığ ve Malatya’yı vuran depremle ilgili yazımda, Marmara depremiyle ilgili bir değerlendirme sırasında sehven , ‘O zamanın Cumhurbaşkanı olan Ahmet Necdet Sezer’ demişim. Yoğunluktan kaynaklanan bu hatayı düzeltiyor, özür diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Diyanet: 'Faiz Haram ama...' 'ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI' Soylu Tweet 'Mesaj Tamam' Can Sıkıcı 'Yumurta Altın Kaz Yolunmuş'