'Borçlusun' dedi.. 'Meclis İnliyor'

2906 izlenme 25 Ocak 2023
Reklamlar
Partisinin grup toplantısında Sinan Ateş cinayetine ilişkin konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulundu. Akşener, " Sinan Ateş’in dayısı diyor ki 'yıllardır cumhur ittifakını destekleriz.' Seçmeninin yeğeninin katilini bulmak devlet başkanı olarak görevin sayın Erdoğan" ifadelerini kullandı.

‘SEN BOSTAN KORKULUĞU MUSUN’
Akşener, "Başkentin göbeğinde bir vatan evladına kıydılar. Üstelik bunu herkesin gözü önünde yaptılar. Şimdi de devletin gücünü kullanarak gerçek katilleri örtbas etmeye çalışıyorlar. Her zaman olduğu gibi yine savcılar değişiyor yine bir katil dışarıda geziyor. Sen bostan korkuluğu musun sayın Erdoğan? Bu nasıl yargı sürecidir, nasıl hukuk devletidir bu nasıl devlet yönetimidir?" sözleriyle isyan etti. Akşener'in konuyla ilgili açıklaması şöyle:

'DEVLET YÖNETİMİNDE CİDDİYET KALMADI’
"Suikastın üzerinden geçen 26 günün ardından görüyorum ki bu olay artık aileyi aşmış ve devlet yönetiminde ciddiyetin ne denli kaybolduğu bir kez daha, gözler önüne serilmiştir. Ülkemizde can güvenliğinin hukukun ve adaletin ne denli tahrip edildiği bir kez daha karşımıza çıkmıştır. Güvenlik güçlerimizin olayın aydınlatılması için ellerinden geleni yapacağına inandım. Gencecik bir vatan evladına kıydılar.”

‘HERKESİN GÖZÜ ÖNÜNDE CANINA KIYDILAR’
“Hani Dicle'nin kenarında, kurdun kaptığı koyun bile senin mesuliyetin altındaydı?... Madem öyle mesuliyet senin Sayın Erdoğan! Dicle’nin kenarında değil, başkentin göbeğinde, aşağılık bir suikastla, bir vatan evladına kıydılar! Üstelik bunu, herkesin gözü önünde yaptılar! Ve şimdi de devletin gücünü kullanarak gerçek failleri, örtbas etmeye çalışıyorlar! Sen bostan korkuluğu musun? Görevini yerine getir Erdoğan! “

‘ÇOCUKLARINA KARŞI BORÇLUSUN’
“Böyle bir cinayete kurban giden Allah muhafaza oğlunu, damadını düşün ve torunlarının o tabutların arkasında ağlayamadan gözleri kupkuru “Baba” diye bağrışını hisset. Hisset sayın Erdoğan. Bengisu borcun var sayın Erdoğan ve Banuçiçek’e borcun var Erdoğan, Ayşe Ateş’e borcun var Musa Ateş’e borcun var sayın Erdoğan. Sinan Ateş’in dayısı diyor ki 'yıllardır cumhur ittifakını destekleriz.' Seçmeninin yeğeninin katilini bulmak devlet başkanı olarak görevin sayın Erdoğan."

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Canlı Yayında İmamoğlu'na İFTİRA!.. Ünlü Sanatçı Dava 'Karar Çıktı' YSK Kuyruk.. '4 Aday Peş Peşe' PEŞ PEŞE GÖZALTI HABERLERİ GELİYOR...