'Böyle Bir Dünya Yok' dedi.. 'Çileden Çıktı'

7598 izlenme 25 Mart 2022
Reklamlar
Kendine Muhabir isimli YouTube kanalının sokak röportajında vatandaş isyan etti. “Ey Almanya diyorsan Almanya’nın seviyesinde gücün olacak” diyen vatandaş sözlerinin devamında ise “Hangi dış güç ya? Bizim gibi cahilleri kandırıyorlar” dedi. İşte o sokak röportajından öne çıkanlar:

‘BÖYLE BİR DÜNYA OLMAZ’
* Ey Almanya diyorsan Almanya’nın seviyesinde ekonomin, gücün olacak. Birden 18,5 liraya dolar çıktı ondan sonra bir gece çıktın ‘Dolar 11 lira’… Bir de bayram ediyoruz ya. Böyle bir dünya olmaz.

‘HANGİ DIŞ GÜÇ YAA’
* Hangi dış güç ya? Türkiye olarak hem çıkıyor övünüyorsun hem de ‘Dış güçler bize müdahale ediyor’. Bizim gibi cahilleri kandırıyorlar.

‘İNSAN UTANIR’
* Kendi çiftçinden 2 lira 40 kuruşa buğday alıyorsun 6 lira 40 kuruştan dışarıdan alıyorsun. İnsan utanır ya. Demirel’i gördük, Özal’ı gördük. 1 kilo buğdaya bir litre mazot alıyorduk.

‘DÜNYA LİDERİ ATATÜRK’
* Takım tutar gibi bir adamı tutmuşsun ‘Dünya lideri’ Ne dünya lideri ya? Türkiye’nin başına bir lider geldi o da Atatürk. Başka lider tanımıyorum. Çanakkale’de çarık ile dolma tüfek ile 7 düvele karşı çarpıştı bu memleketi bunlara teslim etti. Bunların rezilliğine bak ya. Uçak saltanatı, saray saltanatı…

‘İNSANLARIN AKLIYLA BU KADAR ALAY EDİLMEZ’

* Bu kadar insanların aklıyla alay edilmez. O şakşakçılar da alkış tutuyorlar. Onlar gitmek istiyor da bizim gibi bazı sersemler bunu anlayamıyor. Her taraftan vurdular. Adam diyor ki ‘Kardeşim beni buradan kovun.’

‘SEN MİLLETİ ZATEN TANIMIYORSUN’
* Telekomu Lübnanlı adama verdiler parasını da bizden kredi verdiler. Adam Telekomu da soydu kaçtı. Şimdi onun parasını da alamıyoruz. Kılıçdaroğlu hükümet mi oldu? Ey Kılıçdaroğlu pislik, çöplük… Ayıptır ya! Cumhurbaşkanında böyle bir dil olmaz. Anayasa Mahkemesi’ni tanımıyorsun, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ni tanımıyorsun ya sen kimi tanımıyorsun. Milleti zaten tanımıyorsun.”

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan Çileden Çıktı: 'Hesabını Sorarım' Kurtulmuş 'Bahçeli Öyle Demek İstemedi' Memur Maaşlarına Zam Oranı Açıklandı! Görüntüler Paylaşıldı 'Türkiye Sallanıyor'