'Bu Böyle Gitmeyecek' dedi.. 'Çekti Tweet'i'

4289 izlenme 21 Nisan 2022
Reklamlar
Bir süre önce indirimli ekmek kuponu ile gündeme gelen Gaziantep'te bu kez de bir vatandaş tarafından dağıtılan bedava içecek izdihamı yaşandı.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin bedava ekmek dağıtımı yaparken çekildiği ileri sürülen bu görüntülerle ilgili olarak, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından, “Bizim o tür bir mobil ekmek dağıtımımız yok” açıklaması geldi. Gerçek kısa bir süre sonra ortaya çıktı. İzdihamın bir vatandaşın dağıttığı sarı renkli içecekten almaya çalışan tamamına yakını kadınlardan oluşan kalabalık tarafından yaratıldığı anlaşıldı.

'BU BÖYLE GİTMEYECEK, BU YOKSULLUK DÜZENİNİ BİTİRECEĞİZ'
Görüntülerde bazılarının kucağında çocukları olan kadınlar, içecekten alabilmek için yoğun mücadele veriyor. Dağıtımı yapan kişinin bir kadına, ‘Sana yok. Sana yok. Bu nasıl bir ahlaksızlık ya?” diye çıkışması dikkat çekti.
CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ise izdiham görüntülerini, “Görüntüler Gaziantep'ten AKP'nin yarattığı yoksulluk düzenini bitireceğiz” yorumuyla sosyal medya hesabından yayınladı.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yunan Medya 'Tatbikat Geliyor' Aldı Eşini Çıktı Pazara 'İş Değişti' 'Kuveyt Müftüsü' dediler.. Adapazarı Sığınmacılar Akın' 'ZEKERİYA ÖZ BAKIN NASIL KAÇMIŞ'