Anasayfa
10 Nisan 2022 ( 7790 izlenme )

BU Fotoğrafı Paylaştı 'Görev Gitti'

Zonguldak MHP’de, Aile, Kadın ve Engellilerden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Mevlüde Yalçıner, yaklaşık 8 ay önce eşini kaybeden CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun’u 30 Mart’ta makamında ziyaret etti.

TAZİYE ZİYARETİ
Ziyareti ardından Uzun birlikte çekindikleri fotoğrafı sosyal medyadan paylaştı. MHP’liler fotoğrafa tepki gösterince, MHP İl Başkanı Varol Demirköse, yaklaşık bir hafta sonra hiçbir açıklama yapmadan il yönetim kurulu üyelerinin haberleştiği sosyal ağdan Yalçıner’in görevden alındığını yazdı.

‘FOTOĞRAFI PAYLAŞTI GÖREVDEN ALINDI’
20 yıldır MHP içinde siyaset yaptığı belirten Mevlüde Yalçıner, daha önce partisinden meclis üyeliği, Kadın Kolları Başkanlığı yaptığı hatta 2019 yılında Belediye Başkan aday adayı olduğunu söyledi. İl Başkanı Demirköse’nin yaptığının onur kırıcı bir davranış olduğunu vurgulayan Yalçıner, tepkisini şu sözlerle dile getirdi;

‘BU TAMAMEN KEYFİ UYGULAMA’
“2 yıl öncede kadın kolları başkanlığı yaparken görevden alındığımı gazetelerden öğrenmiştim. Şimdi yine aynı uygulamaya maruz kaldım. Söylediklerine göre bu fotoğraf Genel Merkeze gönderilmiş. Ama ben inanmıyorum. Tamamen keyfi bir uygulama. Zonguldak küçük bir yer ve herkes birbirini tanır.”

‘HAKSIZLIĞA KARŞI MÜCADELE EDECEĞİM’

“Ebru hanımı, siyasete girmeden önce de tanıyordum. Pandemi nedeniyle başsağlığı ziyareti yapamamıştım. Bunun için ziyaretine gittim. Farklı partilerde, farklı siyasi görüşe sahibiz diye düşman mı olmamız gerekiyor. Bunlar bizim görüşmemize engel değil. Partimle bir sorunum yok ama bu haksızlık ile sonuna kadar mücadele edeceğim” dedi.

CHP TEPKİLİ ‘BU İNSANİ BİR ZİYARET’

Mevlüde Yalçıner’in kendisini ziyaret etmesi nedeniyle görevinden alınmasına tepki gösteren CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun;

'BÖYLE OLMAMALI'
“Birbirimizin iyi ve kötü günlerinde yanında olmamız kadar insani bir durumu yadırgayan ve bunu siyaseten rakip eksiltme malzemesi yapan Varol Beyi kınıyorum. Kendi egosunu tatmin etmek için koltuk işgal eden Varol Bey gibi siyasi figürlerin azalarak bitmesi hem Zonguldak siyasetinde, hem insani ilişkilerimizde seviyeyi yükseltecektir. İçinde bulunduğumuz şu mübarek günlerde, kendisine insanlıktan nasibini alması için dua edeceğim” diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar/ Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP Gökten Taş 'Meclis Olağanüstü Toplanıyor' Saray' Ağır Gönderme: ‘HARAM LOKMANIN GİRDİĞİ HER YER BOZULUR’ Seminer Okul 'Alptekin Tepetaklak' AKP Anket ''Açıklandı'