Anasayfa
10 Aralık 2018 ( 877 izlenme )

'BU İNSANLAR NEDEN KUYRUKTA'

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nde istihdam edilmek üzere 222 kişinin işe alınacağının duyurulması üzerine binlerce kişi başvuru yapmak için kültür merkezi binasına akın etti.

BİNLERCE KİŞİ KUYRUKTA

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere memur alımı için başvurular 4 gün önce yapılan duyurularla başladı. 

Duyuru üzerine başvurular sürerken, son başvuru tarihinin bitimine 2 gün kala ise yüzlerce kişi başvuruların alındığı Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi önüne akın etti. Başvuru yapanların sayısı 5 bine ulaşırken, merkezin binası girişi ve merdivenlerinin yanı sıra sokak aralarında uzun kuyruklar oluştu.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri de, kuyrukta bekleyen adaylara çay, kahve ve su ikramında bulundu. Büyükşehir Belediyesi bünyesine çeşitli niteliklerde itfaiye eri ve zabıta memuru, Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü bünyesine ise çeşitli niteliklerde mühendis, kimyager, tekniker ve teknisyen olmak üzere toplamda 222 personelin, başvuruların ardından işe alınacağı belirtildi.

‘SIRA ALMAK İÇİN SIRA BEKLİYORUZ’

İş başvurusu için Konya’dan geldiğini anlatan Emrullah Bıyıklı, yoğunluk nedeniyle zorluk çektiklerini söyledi. Bıyıklı, "Konya’dan iş başvurusu yapmak için geldik ama sırada sefillik çekiyoruz. İş başvurularında olması gereken boy, kilo ölçümü gibi ölçümlerin yapılmayacağı söyleniyor. Buna bir müdahale etmeleri lazım. Ön başvuruların internet üzerinden yapılması, mülakata çağırılacak kişilerin belirli günlerde çağırılması daha güzel olurdu. Saatlerdir burada sıradayız. Arkamızda da binlerce kişi var. Sıra almak için sıra bekliyoruz” diye konuştu.

SOYLU: ‘ŞU ANDA 3 MİLYON 611 BİN 834 SURİYELİ SIĞINMACI VAR’

İçişleri Bakanı Soylu Türkiye’deki Suriyelilerin sayısı ile ilgili acıkılama yaptı. Soylu, "Ülkemizde şu an geçici koruma statüsüyle 3 milyon 611 bin 834 Suriyeliyi barındırıyoruz. 612 bin 846 çocuk, 303 bin 228 yetişkin toplam 916 bin 74 kişi okullarımızda her yıl eğitim alıyor." dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'BORÇ DAĞLARI AŞTI' 35 YILIN REKORUNU KIRDI! ERDOĞAN’I İKİYE KATLADI… Binali Yıldırım... 'HEM PROJEYİ ALDI HEM DE SUÇLADI' 'Rıdvan 'Fenerbahçe Düşük'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'GİZEMLİ COĞRAFYA'