Erdal Sarızeybek yazdı:

ORDUMUZUN ÜSTÜNE YIKTILAR

Nedir bu faili meçhuller?..
Asker cinayet işledi diyorlar, faili meçhul diyorlar, ekranlara çıkıyorlar Türk Ordusunu suçluyorlar… Cinayet olup da faili meçhul denilerek bir hukuksal sahip çıkma gereği varsa en başta şehit askerlerimize sahip çıkılmalıydı, çünkü 8.600 askerimiz teröristler tarafından katledilmiş ve şehit düşmüştür. 

ASKERLERİMİZİ ŞEHİT EDENLER HALA FAİLİ MEÇHUL
 

Bu şehitlerimizin cinayeti hala faili meçhuldür, bu terör olayıdır ancak aynı zamanda cinayettir, askerlerimiz canlarını kaybetmiştir. Şehitlerimiz katilleri hala bilinmemektedir. İsmi belli olup bilinen katiller de Osman Öcalan gibi TRT’de cirit atmaktadır. Ama bunu gündeme hiç taşımayıp da bazı isimlerin olası cinayetlerini ön plana çıkartarak Türk Ordusu’nu katil gibi göstermek ne iştir! Ne acıdır ki bugün kaç şehidinin olduğunu dahi hala bilmiyoruz…

MEDYA ASKERİMİZİ YOK SAYIYOR, DİNLEMİYOR

Bugün PKK siyasetinin ordumuzun 3.225 köy ve mezrayı yaktığı yolunda propagandasına karşılık, bu yerleşim yerlerinden güvenlik gerekçesiyle boşaltılmış olanların sayısı açıklanmış ve bu işin ardında hükümet olduğu bildirilmiş olsaydı yine bu bir karşı atak olarak görülecek ve en azından kamuoyunun kuşkuları dağıtılabilecekti.

KÖYLER BOŞALTILIRKEN NEREDEYDİ BU VALİLER BU KAYMAKAMLAR

Genelkurmay yüksek makamı nedeniyle belki soramayabilir ama biz sorarız, halkız biz, bu köy ve mezralar güvenlik gerekçesiyle boşaltılırken neredeydi devletin valileri ve kaymakamları?
Neredeydi Çiller hükümeti?
Boşaltıldıktan sonra da neredeydi Erdoğan hükümeti? Halkımız sormayacak mıdır bunları? Vicdansızlıktır bu işi askere yıkmaya çalışmak. Vicdansızlık, adaletsizlik, alçaklık!

BİZ KİMSEYİ KÖYÜNDEN ALIP DA ÖLDÜRMEDİK


Kaç kere kazdılar Şemdinli taburunu ne buldular, hiç! Ola ki bulsalardı ne olacaktı ki anlamı, o da bir hiç. Çünkü bu kutsal toprağın altı aziz şehitlerimizle bir de ölmüş terörist kemikleriyle doludur, ne zaman kazsanız elbet bulursunuz ya bir aziz ruh ya da bir kemik! Bu asimetrik psikolojik harekâta karşılık etkisiz hale getirilmiş olan terörist ölülerinin dağlarda kaldığı ve bunların kimliklerinin bilinmediğinden dolayı Türk Ordusu’nun hedef gösterildiği kamuoyuna anlatılmış olsaydı, gerçeği gören Türk Milleti bu siyasetin nasıl ihanet içerisinde olduğunu da anlayacaktı ama olmadı…

BİZ ÇATIŞIRKEN NEREDEYDİ CUMHURİYET SAVCILARI


Bu işin gerçeği şudur; zamanında savcılar olay yerine gelmemiş ve defin işlemi yapılmamış, dolayısıyla ölüler dağda kalmıştır. PKK arşivleri de ele geçirilmemiş olduğu için kimlikleri bilinmemektedir.
Bu askerin suçu değildir!
Terörün zirve yaptığı Özal-Çiller döneminde cumhuriyet savcıları olay yerine gelmemiştir, otopsi yapılmamıştır, defin ruhsatı çıkarılmamıştır ve yerel yöneticiler bu ölüleri de almamıştır, belediye ya da köy mezarlığına gömülmesi için harekete geçmemiştir, gerçek budur. Ne yapılması beklenmişti bizden, askerimizi şehit eden katilleri omzumuza atıp mezarlığa taşımak mı? Asla!

TERÖRİST ÖLÜSÜNÜ ASKER TAŞIMAZ, TAŞIYAMAZ

O zaman da taşımadık bu katilleri şimdi olsa da taşımayacağız, bırakacağız öldüğü yere kim alırsa gelsin alsın! Bu iş bugün adli ve siyasi konulara çekiliyorsa eğer bunlara çözüm bulmak devletin işiydi askerimizin değil. Devlet sistemini işletecekti, devletimizi yöneten siyaset bu ölülerin defin işlemini yapacaktı, kim olduğunu bilecekti, asker değil.

BARZANİ DE AYNI TEZGAH PEŞİNDE

Ne gariptir ki aynı şey bugün Irak için de söz konusudur, Irak dağlarında etkisiz hale getirilmiş olan teröristlerin ölüleri dağlardadır. Yarın Barzani bu katillerin ölülerinden kalanları bir çukura toplayıp uluslararası gözlemcileri çağırırsa ve Türkler soykırım yaptı derse, nasıl açıklayacaksınız bunu!
İngiltere Parlamentosu daha yenilerde Irak’ta Kürt soykırımı yapılmıştır diye karar çıkarmadı mı! Bu kadar mı körüz biz!

BU OLAYLAR DEVLET ARİŞİVİNDE VAR, ASKERİMİZİN ÜZERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN

Bu tuzağı NASIL GÖREMEDİK?..