Canlı yayında açıkladı!.. 'MESELE GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL'

1370 izlenme 11 Aralık 2018
Reklamlar
Halk TV’de Tuba Emlek’in sunduğu ‘Mercek’ programına konuk olan CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, SÖZCÜ’ye yapılan algı operasyonları ve muhalif medya üzerindeki baskıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yerel seçimler yaklaşırken muhalif gazete ve gazetecilere baskıların arttığını belirten Yarkadaş, Sözcü gazetesine atılan bu çamurların yapışmayacağını dile getirdi.

‘MESELE GÖZDAĞI VERMEK’

Yarkadaş, muhalif medya üzerindeki baskıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yarkadaş, "Mesele ne? Mesele, yerel seçimlere giderken başta SÖZCÜ olmak üzere muhalif tüm gazete ve gazetecilere gözdağı vermek. Çünkü siz Türkiye'de Emin Çölaşan ve Necati Doğru'yu FETÖ torbasına sokabiliyorsanız o zaman herkesi bu torbanın içine rahatlıkla yerleştirebilirsiniz" diye konuştu. Yarkadaş şöyle konuştu;

‘HERKES GERÇEĞİ BİLİYOR’

“AKP yerel seçimlere giderken özellikle muhalif medyayı baskı altına almak, muhalif gazetecilere de gözdağı vermek için peş peşe operasyonlar düzenliyor. Bunların bir kısmı polis operasyonu bir kısmı da yargı eliyle yapılan operasyonlar… Necati Doğru’nun, Emin Çölaşan’ın, SÖZCÜ Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz’ın, sozcucomtr Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin’in ve sozcucomtr Haber Koordinatörü Yücel Arı’nın Atatürkçü, milliyetçi, yurtsever ve demokrat yazarlar olduğunu herkes biliyor.”

‘KORKU YAYILMAK İSTENİYOR’

“ İsmini saydığım bu 5 kişinin FETÖ ile uzaktan yakından herhangi bir gönül bağı, ilişkisi yok. Vatandaşa şu gösteriliyor; Emin Çölaşan bile FETÖ’den eğer yargılanabiliyorsa, Necati Doğru gibi hayatı boyunca siyasi gazetecilik yapmamış ekonomi gazeteciliğinin duayeni olan hiçbir partinin kalemini tutmamış, kalemini hiçbir güç karşısında satmamış bir gazeteci bile eğer FETÖ’cü olarak yargılanıyorsa eyvah eyvah bana neler yapmazlar korkusu yayılmak isteniyor.”

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Enginyurt 'Kim Çözecekse Çözsün Artık' İş Rengi Değişiyor: 'NATO Harekete Geçsin' Astroloji'den TEMMUZ UYARISI!.. 'Hediye Limuzin Hurdaya Çıktı'