Canlı Yayında: 'Endişe Verici Nöbet'

6878 izlenme 12 Mart 2020
Reklamlar
Çin'de ortaya çıkan corona virüs, tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor.İran, Avrupa ve ABD gibi birçok yerde siyasetçileri de etkisi altına alan virüsle ilgili açıklama yapan Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'in basın toplantısı sırasında öksürük krizine girdi. Öksürük, virüsün başlıca belirtileri arasında yer alıyor.

VUCIC'IN ZOR ANLARI
Son olarak Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'in koronavirüs ile ilgili açıklamalar yaptığı bir toplantıda yaşadığı zor anlar gündeme oturdu. Vucic'in soruları yanıtlarken sert bir şekilde öksürmesi tedirginlik yarattı.

ÇEKYA SINIRLARI KAPATTI
Avrupa'da gittikçe kötüleşen Corona virüsü tablosu Çekya'nın 15 ülkeye sınırlarını kapatmasına neden oldu.Başbakan Babis’in yaptığı duyuruda AB üyesi İtalya, İsveç, Norveç, Fransa, Hollanda, Belçika, İspanya ve Danimarka ile sınırları kapattığı belirtildi. Ülke ayrıca AB’den yeni ayrılan İngiltere ile de turizm sınırlarını kapattığını bildirdi. Çekya ayrıca İsviçre, Çin, Kore ve İran’a da sınırlarını kapattığını duyurdu. Restoranların akşam saat 8’de kapatılacağını belirten Çekya, AVM’lerin de benzer bir uygulama ile kapatılacağını bildirdi.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Prof. Sorumluyu Buldu 'Dış Mihrak' Olçok 'Tarumar Olacaksınız' Sakin Sakin konuştu:' Memleketi talan mı Edeceksiniz' 'KOCATEPE'DE NE OLDU'