Anasayfa
07 Aralık 2022 ( 919 izlenme )

Çelik İşi Çözdü 'Sorumlu O'

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP'li Zafer Işık'ın İYİ Partili Hüseyin Örs'e yumruk atarak hastaneye kaldırılmasına sebep olmasından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu sorumlu tuttu.

SORUMLUSU KILIÇDAROĞLU
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Bursa milletvekili Zafer Işık'ın İYİ Partili Hüseyin Örs'e yumruk atarak hastaneye kaldırılmasına yol açmasından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sorumlu olduğunu öne sürdü.

‘KILIÇDAROĞLU BAŞLATTI’
Çelik, Kılıçdaroğlu'nun bir gün önceki bütçe görüşmeleri sırasında Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmayı eleştirdi; "Fiziksel şiddet kadar sözel şiddet de bir meseledir" diyerek "Sözel şiddet Sayın Kılıçdaroğlu tarafından başlatıldı ve maalesef bu noktalara kadar gelmiş oldu" iddiasında bulundu.

‘DİSİPLİN SÜRECİ YOK’
Çelik, AKP Bursa milletvekili Işık'la ilgili disiplin süreci başlatılıp başlatılmayacağı sorusuna yanıtında, "Bununla ilgili bir değerlendirmemiz yok. Orada istenmeyen bir arbede oluştu, bu kavganın ortaya çıkmamasını arzu ederdik. Üzüntümüz, bir milletvekilinin sağlık problemi yaşamasıdır, asıl arzumuz bu tarz olayların hiç yaşanmamasıdır. Sözel şiddet Sayın Kılıçdaroğlu tarafından başlatıldı ve maalesef bu noktalara kadar gelmiş oldu" dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeni Akit Kustu: 'PATRONİÇEYE GİDİN' 'Yardım Var' dediler.. 'Görüntüler Zor' 'SEÇİM SORUŞTURMASI'yla ilgili açıklama!.. 'Diploması Var mı' dedi.. 'AKP Jet Yanıt'