Ulusoy Çeşme Limanı’nda çalışan bir kişide Coronavirüs tespit edildi. Açıklamayı Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran yaptı. Çoğu limanda çalışan olmak üzere, hastanın temas ettiği 45 kişinin ise aileleri ile birlikte evlerinde gözlem altına alındığı bildirildi. İzmir İl Sağlık Müdürü Burak Öztop’un Çeşme’ye hareket ettiği öğrenildi.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA
Ulusoy Denizcilik Grubu'nun işlettiği Çeşme Limanı'nda çalışan bir gümrük personelinin Coronavirüs testi pozitif çıktı. 31 yaşında bir erkek olduğu öğrenilen hastanın karantina altına alındığı bildirildi. Olayın kamuoyu açıklamasını Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran yaptı. Vakanın meydana gelmesinin ardından Kaymakam ve İlçe Sağlık Müdürü ile görüşen Oran, halkı bilgilendirmek ve uyarmak için sosyal medyadan şu açıklamayı paylaştı:

’45 AİLE KARANTİNADA, EVDE KALIN’
*Ulusoy Çeşme Limanı'nda gümrük görevlisi olarak çalışan bir kişinin Corona pozitif olduğu tespit edilmiştir. 45 çalışan ve ailelerinin hemen karantinaya alınmasına karar verildi. Sevgili Çeşmeliler, sizi ivedi bir şekilde, panik ve infiale yol açmadan her türlü önlemi en üst seviyede yerine getirmeniz adına bilgilendirmeyi görev telakki ediyorum. Bilim kurulunun tavsiyelerine harfiyen uyun. Evde kalın, sağlıkla kalın.”

GEMİLER ÇEŞME-TRİESTE LİMANLARI ARASINDA ÇALIŞIYOR
Ulusoy Denizcilik Grubu'nun işlettiği Çeşme Limanı'ndan İtalya'nın Trieste Limanı'na haftada üç gün sefer düzenleniyor. Trieste Limanı, Kuzey İtalya'da bulunuyor. Ulusoy Denizcilik Grubu'nun işlettiği Çeşme Limanı'ndan Çarşamba, Cuma, Pazar günleri hareket eden ro-ro gemilerine ürün paketleri ile dolu TIR dorseleri yükleniyor. Gemiler sabah 04:00 – 06:00 arasında hareket ediyor.

Çeşme-Trieste arasındaki düzenli seferlerini sürdüren ro-ro gemilerinde 20'den fazla personel çalışıyor. Çeşme Limanı'ndan Yunanistan'ın Sakız Adası'na gerçekleştirilen feribot seferleri daha önce durdurulmuştu. Son dönemde limana kruvaziyer yolcu gemileri de gelmiyor.

Kaynak: Sözcü

Çeşme '45 Aileye Karantina'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Tam Bir Suç duruyusu: 'AKP'DE SİYASİ AYAK'