CHP Gitti Video Düştü 'Ne Dediyse Olmuş'

16712 izlenme 14 Mayıs 2022
Reklamlar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti heyeti ile birlikte ani baskın düzenleyerek genel merkezlerinin önüne gittiği SADAT’ın kurucusu ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski başdanışmanı Adnan Tanrıverdi’nin Adaleti Savunanlar Derneği’nde (ASDER) yaptığı konuşma yeniden gündeme geldi.

‘SEÇİMLERİ GÖLGELEYECEK BİR ŞEY OLURSA SORUMLUSU SADAT VE SARAY’
Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski başdanışmanı Adnan Tanrıverdi’nin kurucusu olduğu SADAT’ın genel merkezine gitmiş, burada AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek seçimi gölgeleyecek bir şey olursa sorumlunun SADAT ve Saray’ın kendisi olduğunu söylemişti.

SADAT’IN KURUCUSU ADNAN TANRIVERDİ’NİN ARŞİVİ AÇILDI

SADAT Başkanı emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin Adaleti Savunanlar Derneği’nde (ASDER) yaptığı bir konuşma yeniden gündem oldu. Tanrıverdi konuşmasında, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, TSK’nın yapısının talepleri doğrultusunda değiştiğini belirtiyor. İşte Adnan Tanrıverdi’nin konuşması:

‘ÖNERİLERİMİZİN TAMAMINA YAKINI 15 TEMMUZ SONRASINDA GERÇEKLEŞTİ’

“Anayasa Komisyonu’na sunduğumuz Anayasa teklifindeki Silahlı Kuvvetler’in yeniden yapılandırılmasıyla ilgili tespitlerimizin aşağı yukarı tamamı 15 Temmuz’dan sonra yürürlüğe girmiştir. Harp okulları, askeri okullar, sınıf okullarımızın dışındaki askeri okullarımızın tamamının Milli Savunma Bakanlığımıza bağlanmalı dedik, bağlandı.”

‘JANDARMANIN GÖBEĞİNİ KESİN İÇİŞLERİNE BAĞLAYIN DEDİK BAĞLANDI’
“Jandarma Genel Komutanlığı’nın Genelkurmay’la göbeği kesilsin ve İçişleri Bakanlığı’na bağlansın dedik, bağlandı. Yüksek Askeri Şurası’nın yapısı değişsin dedik, eski yapısıyla başbakan ve milli savunma bakanı sivil iki kişi, onun karşısında on dört orgeneral vardı. Şimdi bunun yerine, yedi tane sivil, başbakanımız, üç başbakan yardımcısı, milli savunma bakanı, adalet bakanı, içişleri, dışişleri bakanı Yüksek Askeri Şura’nın içerisinde, dolayısıyla alınacak kararlarda, sivil iradenin hakimiyeti var.”

‘ASKERİ YARGIYI KALDIRIN DEDİK KALDIRILDI’
Askeri yargı kalksın dedik, o da gerçekleşti. Başkanlık sistemi gelsin dedik, o da geldi. Önerilerimizin tamamına yakını 15 Temmuz sonrasında gerçekleşti.”

NELER YAŞANIYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün sürpriz bir şekilde İstanbul Beylikdüzü'nde bulunan Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (SADAT) önüne gitti. Kılıçdaroğlu'na çok sayıda CHP'li vekil de eşlik ettik.

‘SEÇİM GÜVENLİĞİNE DİKKAT’
Burada bir açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Seçimi gölgeleyecek, seçimin güvenliği sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu burasıdır ve Saray'dır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan Dil Ağır 'Suyu Kaynadı' Erdoğan'a Ağır Tepki: 'HDP'den İSTANBUL AÇIKLAMASI' Sığınmacı İddiası ANKARA'YA DÜŞTÜ!.. 'DEMİRTAŞ DURUŞMASINDA KARAR ÇIKTI'