TV8'in sahibi Acun Ilıcalı, bilgisayarı olmadığı için uzaktan eğitimde zorluk çeken öğrenciler için kampanya başlatacağını duyurdu. Öte yanda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘Belediyelerimize engel olmayın, çocuklarımıza bilgisayar temin edelim’ dedi.

ACUN’DAN YARDIM KAMPANYASI
Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, dizüstü bilgisayarı olmadığı için uzaktan eğitimde zorluk çekenler olduğunu ve söz konusu durumun herkesi çok üzdüğünü söyledi.Ilıcalı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, öğrenciler için kampanya düzenlediğini açıklayarak "Kardeşlerimizin eğitimden mahrum kalmamaları için Pazar akşamı TV8’de büyük bir kampanya düzenliyoruz. Hep beraber onları desteklemek için elimizden geleni yapalım" ifadelerini kullandı.

CHP ‘BİZE ENGEL OLMAYIN, ÇOCUKLARIMIZA BİLGİSAYAR TEMİN EDELİM’ DEMİŞTİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, okulların açılmasına günler kala hükümete önemli uyarılarda bulundu. Eğitim sistemindeki eksiklikleri de hatırlatan Kılıçdaroğlu, koronavirüs pandemisinde açılacak olan okullarda sağlanması gereken koşullara dikkat çekti.

‘SORUNLARI ÇÖZERİZ YETER Kİ BİZİ ENGELLEMEYİN’
Bir dizi eksikliği sıralayan Kılıçdaroğlu, "CHP olarak biz, belediye başkanlarımızla her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Önümüze engel çıkarmasınlar, engel çıkarırlarsa çözemiyoruz. Merkez ve yerel el birliği halinde çocuklarımızın eğitimde karşılaştıkları bütün sorunları çözebiliriz" çağrısını yaptı. Düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

‘3 MİLYONDAN FAZLA ÖĞRENCİNİN EVİNDE İNTERNET YOK, 754.429 ÖĞRENCİDE TV YOK’’
Türkiye’den söz ediyorum. Türkiye’yi çok farklı bir şekilde iktidarın halkımıza lanse ettiğini biliyorum. Türkiye’nin uçtuğunu, büyüdüğünü söylüyorlar, Türkiye’nin dünyaya meydan okuduğunu söylüyorlar. Türkiye’nin eğitim sisteminin çok parlak olduğunu söylüyorlar. Ama rakamlar yalan söylemez 3 milyondan fazla öğrencinin evinde internet yok. Sadece bu mu hayır! Devlet okullarına giden öğrencilerden 754 bin 429 öğrencinin de evinde televizyon yok ama biz uzaktan eğitim EBA dediğimiz şeyi yapıyoruz. Televizyonu olmayan bir öğrenci nasıl eğitim alacak. Sayı 754 bin 429… “

‘BİZİ ENGELLEMEYİN, TV BİLGİSAYAR TEMİN EDELİM’
“Evinde televizyonu olmayan 754 bin 429 öğrencinin televizyona kavuşması için Milli Eğitim Bakanlığı’nın STK’larla 'Senin de televizyonun olsun' kampanyası açmalıdır. MEB bu kampanyayı açmayacaksa CHP’li belediyeler STK’ların da katkısıyla bu sorunu çözmeye taliptir. Her hanede öğrencinin yararlanacağı dizüstü, masaüstü ya da tablet bilgisayar bulunmalı. Bilgisayarı olmayan öğrencilerin ihtiyacı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından evrensel hizmet fonundan karşılanmalıdır. MEB bunu yapamayacaksa CHP’li belediyeler yılbaşındaki döviz kuru güvencesi verilmek koşuluyla ve ayrıca açacakları yardım kampanyası da engellenmemek şartıyla bu sorunu gidermeye taliptirler.”

Kaynak: Ajanlar/ Sputnik News

CHP 'Hazırız' dedi 'İş Acun'a Düştü'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Dağlara Gel Dağlara 'Ne Demek'