CHP İstanbul 'Tartışma Nokta'

12401 izlenme 15 Eylül 2020
Reklamlar
CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kemal Avseren, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun "Atatürk"ü anlattığı bir video paylaştı.

ATATÜRK
Videoda, HALK TV'de katıldığı bir programda konuşan Kaftancıoğlu, önceki sözlerinin aksine Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten bahsederken, "Atatürk" diyor. Avseren, Twitter hesabından paylaştığı videoya ise şu notu düştü:

‘GERÇEK BU’
"Gelin Atatürk’ü bir de ⁦Canan Kaftancıoğlu'ndan dinleyelim ne dersiniz. Ama önce ön yargılarınızı bir kenara bırakıp iyi dinleyin, bence öğreneceğiniz çok şey var. Sadece 2 dakika kadar sabredin, sonrasında isterseniz yine at gözlüklerinizi geri takabilirsiniz"

KAFTANCIOĞLU ELEŞTİRİLMİŞTİ

Sözcü Gazetesi yazarı Serpil Yılmaz, köşe yazısında internet ortamında düzenlenen toplantıya onur konuğu olarak katılan Kaftancıoğlu'nun Atatürk'e atfen üç kez "Gazi Mustafa Kemal" ifadesini kullandığını yazmış, Yılmaz yazısında eski TBMM Başkanvekili Uluç Gürkan'ın Kaftancıoğlu'na "Atatürk adını kullanmamak tercihiniz mi?" diye sorması üzerine ise CHP'li Kaftancıoğlu, bunun kişisel bir tercih olduğunu ve isimlerin belirli alışkanlıklarla kategorize edilmesine karşı olduğunu ifade ettiğini aktarmıştı.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaftancıoğlu'na DAVA!.. Gece Çıktı 'Haber İyi' Cengiz Çandar 'Kehanet' 'EŞEK' Diyene DAVA VAR, ''MEHMETÇİK KATİLİNE DAVA YOK!..