CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul’daki seçimlere ilişkin sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. AKP, İstanbul'da 40 binden fazla kısıtlı seçmenin oy kullandığını iddia etmişti. CHP'li Kaftancıoğlu da Yüksek Seçim Kurulu'nun kısıtlı seçmenlerle ilgili çizelgesini paylaştı.

HER ŞEY ORTADA
Kaftancıoğlu, AKP'nin iddiasının doğru olmadığını ifade ederek, “Bir şeyler olmuş diyenlere; hiçbir şey olmadığının ve hiçbir saçma argümanları kalmadığının resmidir Saçmalıkta sınır tanımasalar da. Aşağıdaki çizelge birilerinin yüzünü kızartır mı acaba? Ve bu sonuçlar doğrultusunda Pazartesi günü YSK'nın itirazları reddedeceği açık ve nettir” dedi.

SONUCA ETKİLİ BİR DURUM YOK
CHP Genel Merkez avukatı Çağlar Çağlayan da, YSK'nın incelemenin bittiğini ifade ederek, “YSK incelemesi bitti. Hükümlü, kısıtlı, ölü olup oy kullandığı tespit edilen 776 kişi bulundu. Sonuca etkili değil. Sandık kurulu oluşumu nedeniyle de YSK iptal kararı vermiyor. O sandıklarda usulsüzlük yapıldığı kanıtlanmalı. İtiraz reddedilmeli. #imamoğlu kazandı” diye yazdı.

AKP’nin İstanbul’daki kısıtlı seçmen iddiaları sonrası dikkat çeken bir ayrıntı ortaya çıktı. AKP, YSK’ya yaptığı itirazda 41 bin 132 kısıtlı seçmen olduğunu iddia etse de söz konusu rakamın sadece 766 olduğu öğrenildi.

Kaynak: Sözcü

CHP listeleri açıkladı.... TOP YSK'DA!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Yavuz Demirağ'a yapılan saldırıda YENİ GELİŞME!..