Anasayfa
12 Mayıs 2022 ( 2219 izlenme )

CHP Meydanlara İniyor !

Yargıtay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 3 davadan aldığı cezaları onadı. Karara tepki gösteren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Erdoğan sen ikiyüzlüsün, zorba, manipülatörsün" dedi.

KILIÇDAROĞLU İSTANBUL’DA
Canan Kaftancıoğlu’na hapis cezasının onanması ve siyasi yasak getirilmesi kararının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin milletvekillerine, İstanbul İl Başkanlığı’na gitme çağrısında bulunmuştu. Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘SEN İKİ YÜZLÜSÜN ZORBASIN’
* Yönetenlere, yönetene ve Erdoğan’a sesleniyorum. Sen ikiyüzlüsün, sen zorbasın, sen manipülatörsün. Zulmün artık son buluyor. Zorbalığı, küstahlığı artık son buluyor. Yaklaşan gök gürültüsünü duyuyor musun? Bu insanlarımızın gürültüsüdür. Bu emeklilerimizin gürültüsüdür. Geleceğini çaldığın bu kızgın insanların sesini duyuyor musun? Özgürlüğü şarkısını söyleyenlerin sesini duyuyor musun?”

‘MİTİNG İSTANBUL’DA’
* Erdoğan biz görev aldığımızda sana rağmen her şeyin daha iyiye gideceğini, huzur ve sükunetin bu ülkeye geleceğini biliyoruz. Bütün acımasızlıklar senin zayıflıklarından doğuyor. Sen zayıfsın, biz güçlüyüz. Sen sırça köşkte yaşayacaksın, biz omuz omuza yürüyeceğiz. Canan cesurdur, canan bizimdir. Bunu herkes bilsin. 21 Mayıs günü Bursa’da miting yapacaktık. Artık mitingin adresi Bursa değil İstanbul’dur, İstanbul’da yapacağız.”

‘ADALET GELECEK’

* Hiç endişe etmeyin, zalimin zulmü karşısında asla geri adım atmayacağız. Halka duyduğumuz sevgiyle yolumuza devam edeceğiz. Adalet bu ülkeye ya gelecek ya gelecek.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Holding 'Kaz Dağlarında' Erdoğan'dan gece yarısı mesaj!.. 'HAREKAT BAŞLIYOR' Aygün Togo 'Karar Çıktı' Akşener 'Durum Ciddi'