Anasayfa
01 Temmuz 2022 ( 5133 izlenme )

CHP Milletvekili 'İstifa'

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu eşi Özge Aydoğdu'dan boşanıp Tuba Torun ile evlenmişti. Erdoğdu'nun eski eşi Özge Erdoğdu adına açılan bir Twitter hesabından ses kayıtları yayınlanmıştı. Aykut Erdoğdu ve Tuba Torun CHP'den istifa etti.

SES KAYITLARI
CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun eski eşi Özge Pomen’e ait olduğu öne sürülen bir Twitter hesabından, Cumartesi gecesi bir görüntü kaydı paylaştı. Bu kayıtta Erdoğdu’nun eşi Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi Tuba Torun’un Parti Meclisi’ne girmesi için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile defalarca konuştuğunu söylediği duyuluyordu.

ERDOĞDU ÖZÜR

Erdoğdu, eski eşinin yayımladığı kayıt nedeniyle sosyal medya hesabından özür diledi. Aynı hesaptan paylaşılan bir başka kayıtta ise Tuba Torun’a ait olduğu öne sürülen ses, “yalanla, dolarla milletvekili olunduğunu” kadın hakları mücadelesine rağmen haksızlığa uğradığını savunuyordu. Her iki kayıttaki iddialar ve dile getirilenler sosyal medyada “siyasi etik” tartışmasıyla gündem oldu.

ERDOĞDU VE TORUN İSTİFA
Beklenen adım bugün geldi ve Aykut Erdoğdu ile Tuba Torun CHP’den istifa etti. CHP’den konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

‘İSTİFA ETTİLER’
“İstanbul Milletvekilimiz Aykut Erdoğdu ve YDK Üyemiz Tuba Torun Erdoğdu, gördükleri lüzum üzerine partimizden istifa etmiştir. Sayın Genel Başkanımız, yaşanan süreç ile ilgili kararı, kendi takdirlerine bırakmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi'nin kendileri üzerinden yıpratılmaması amacıyla bu kararı aldıklarını bildirdiler.”

Kaynak: Krt Tv

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İnce Kızdı 'Çarpıtma Tornistan Cemal' Sinyal Çaktı 'Piyasanın En Büyüğü' 801 Milyon Dolar 'ANKAPARK Neler Oluyor' YSK'DA SON DURUM!...