Anasayfa
13 Mart 2020 ( 3105 izlenme )

CNNTÜRK: 'Sosyal Medya Dolaşan 25 Hastane Haberi Doğru Değil'

Başta sosyal medyada olmak üzere Türkiye'de koronavirüs testinin yapıldığı 25 hastane olarak dolaşıma sokulan listenin gerçeği yansıtmadığı öğrenildi.

ALTI VİROLOJİ LABARATUVARI TEST YAPABİLİYOR, HASTANELER GÖZETİM MERKEZİ

Sağlık Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre koronavirüs testi yapabilen 6 viroloji laboratuvarı var. Belirtilen 25 hastane ise koronavirüs şüphesinin tespiti halinde hastaların gözetim altında tutulacağı hastaneler olarak seçildi.Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen bu hastanelerde yatak kapasitesinin belli bir oranı olası koronavirüs hastaları için ayrılmış durumda.

SOSYAL MEDYADA DOLAŞAN 25 HASTANE ASLINDA TEST DEĞİL GÖZETİM MERKEZİ
Türkiye’de şu anda 25 hastane koronavirüs gözetim merkezi oldu. Bu hastaneler şu şekilde:

– Adana Şehir Hastanesi/– Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi/– Ankara Şehir Hastanesi/– Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi/– Bursa Şehir Hastanesi/– Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi/– Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi/– Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi/– Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi/– Eskişehir Şehir Hastanesi/– Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi/– Isparta Şehir Hastanesi/– Kartal Dr. Lütfe Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi/– İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi/– Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi/– İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi/– İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi/– İzmir Dr. Suat Ceren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi/– Kayseri Şehir Hastanesi/– Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi/– Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi/– Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi/– Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi/– Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi/– Yozgat Şehir Hastanesi.

Kaynak: CNNTürk/Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan NE YAPMAK İSTİYOR? Erdoğan'a Yanıt: 'ONLAR SARAY SOYTARISI DEĞİL' 'CHP'den SON DAKİKA' Mansur Yavaş'tan ŞIK MESAJ!..