Anasayfa
28 Mayıs 2020 ( 6945 izlenme )

Çözüm Bulundu 'Herkese Borç'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın dün TRT canlı yayınında bahsettiği yeni finansman paketinin detayları belli oldu.

TATİLE GİTMEK İSTEYENLERE BANKALARDAN BORÇ

CNN Türk’ten Gülşen Coşkun’un haberine göre, yeni paketle tatile gitmek isteyenlere ve çeyiz almak isteyenlere kredi desteği sağlanacak. Destek paketiyle ilgili kapsamlı detayların yarın açıklanması beklenirken, Pazartesi de devreye alınması öngörülüyor. ‘Finansman kredi desteği’ paketi, ihtiyaç sahibi yurttaşa, emekli, çalışan ve orta gelir grubuna yönelik olacak. Kamu bankaları tarafından bir süre ödemesiz, sonra taksitler halinde ödemeli bir kredi verilmesi planlanıyor.

BORÇ AL HARCA
Yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, bisiklet, motosiklet, ev tekstili, çeyiz gibi ürünler alınması durumunda bu finansmandan yararlanılması bekleniyor. Diğer yandan ise hem turizm sektörünü canlandırmasına hem de tatile gitmek isteyenlere yönelik bir kredi olması bekleniyor. Emekli ve çalışan kesime özellikle seyahat giderlerinin finansman ihtiyacının uygun şartlarda sağlanması üzerinde duruluyor. Paket kapsamında üçüncü başlık da orta gelir grubuna yönelik olarak konut kredisi. Bu konut kredisinin diğerlerinden farkı ise uzun vadede ve ‘düşük maliyetlerle’ bir kredi sağlanması bekleniyor.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

7 YSK ÜYESİ HAKKINDA İŞLEM!.. Ünlü Müzik Grubu 19 Mayıs 100. Yıl Marşını Besteledi!.. ERDOĞAN İMZALADI! 'KARA DELİK GİDEREK BÜYÜYOR'