Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Donald Trump görüşmesi öncesinde dua çağrısı yaptı.

YEDİ KERE OKUYUN

Görüşme öncesinde Twitter hesabından açıklama yapan Ünlü, Erdoğan’ın görüşmelerinin vatanın hayrına sonuçlanması için ve elinin kuvvetlenmesi için herkesin Tevbe Suresi’nin son ayetini yedi kere okumasını istedi. Ünlü'nün paylaşımı şu şekilde:

‘HERKESE ULAŞTIRIN’

Cumhurbaşkanımızın görüşmelerinin vatanımızın hayrına sonuçlanması için ve elinin kuvvetli olması için Tevbe Sûresi'nin son âyet-i kerîmesini yedi kere tekrâr edelim ve bunu Allah rızâsı için herkese ulaştıralım. Bu bir vatan meselesidir, parti meselesi değildir!(Cumhuriyet, 13 Kasım 2019).

AHMET HAKAN’A BEDDUA ETMİŞTİ

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Hürriyet Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilen Ahmet Hakan'ı tebrik etmediğini söyleyerek beddua etti. Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Ahmet Hakan ile ilgili olarak bir kişisel Twitter hesabında paylaşımda bulundu. Ünlü, şunları kaydetti:

‘ZEVALİNİ BEKLE’

“Ahmet Hakan'ın yeni görevini tebrîk etmiyorum. Ömrü bana iftirâyla geçmiş bir kişi gazetecilik mesleğinde ulaşılabilecek zirve noktaya ulaştıysa bunun hakkında şâirin şu dizeleriyle teferrüste bulunuyorum; Bir iş tamamlanınca noksanlığı yanaşır, Tamâm oldu denince zevâlini bekle.”

Haber böyle…
Cübbeli tarikatın medya yüzü. İşi magazine döküyor. Ne için?.. Nakşibendi tarikatının arkasındaki küresel siyaseti örtülemek için. Alın Koçgiri isyanından, gelin Şeyh Said isyanına, elebaşları Cübbeli’nin tarikat şeyhleri. Gelin Barzani’ye, Barzani’nin dedesi Cübbeli’nin tarikat halifesi. Emekli albay Erdal Sarızeybek son yazdığı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak adlı kitabında tarikatın ardında yatan küresel güçleri açığa çıkardı ve kod Ergenekon kumpası, 17/25 yolsuzluk operasyonu ve de 15 Temmuz’u birbirine açık bağladı. Kitapta Cübbeli ile ilgili kısa bir özet;

‘CENNET’TE PARSEL BEKLEYEN ÇOK’

Şimdi Cübbeli bu işe girince durum hepten farklı bir hal alıyor. Cübbeli ’ye göre tarikatın bu Halidi kolu meğer cennetlikmiş!.. Bu doğruysa eğer Usta’nın yadettiği Molla şimdi cennette olmalı. Şimdi biz kalan bu ömrü her gün beş vakit namaz kılıp Allah’tan şefaat dileyerek geçirsek de işimiz zor. Cennette parsel bekleyen Özal var, Erbakan, Gül var, Arınç var, Usta var ve hepsinin eliyle yetiştirilmiş çok sayıda devlet ve siyaset adamı, başbakan, bakan, milletvekili, üst düzey bürokrat var.

HALİDİ NAKŞİ TARİKATI

İnanç dünyasıyla Cübbeli’ye bağlanmış olan vatandaş hariç, sadece bunları toplasanız milyonlar eder hele ki memlekette liyakatten ziyade biat önde geldiği için, bizim işimiz zor olmalı. İşte Cübbeli’nin ha bire youtube’da dönüp duran ‘cennetlik’ o sözleri;

‘Ali Haydar Efendi hazretlerinden işittim. Yarın Ahiret'te kabirden çıkan bir adamı azap melekleri yakalasa, azaba götürürlerken yaka paça, o adam dese ki 'ben Nakşibendi tarikatının Halidi kolundanım' dese bırakırlar.’

‘BARZANİ’NİN DEDESİ CÜBBELİ’NİN TARİKAT HALİFESİ’

İşler böyle parsel parsel gidiyormuş gibi olsa da herkes Cübbeli gibi düşünmüyor aksine ‘bu işin içinde bir iş var’ diyenler de var. Hollandalı sosyolog araştırmacı yazar Martin Van Bruinessen, MollaMustafa Barzani’ninb abisi Şeyh Ahmed’i örnek gösterip ‘başka hiçbir tarikatta bir şeyhin böylesi Allah’la kul arasında aracı rolüne soyunmadığını’ ileri sürüyor.

Ve Nakşi müritlerinin bazı şeyhleri tanrılaştırmalarının altında ‘rabıta ayinlerinin’ büyük bir etkisi olduğunu savunuyor . Bu etkiyi tanımlarken de Barzani müritlerinin şeyhleri istediğinde hiç düşünmeden kendilerini uçurumdan aşağı atabileceklerini vurguluyor.

‘CÜBBELİ UÇURUMDAN ATLAR MI’

Eğer bu da doğruysa, şimdi Molla yattığı yerden kalkıp ‘atla uçurumdan’ dese Cübbeli’ye, atlaması lazım çünkü tarikat silsilesine göre dedeleri Cübbeli’den daha büyük. Ama Cübbeli bu, herkes tanıyor, herkes biliyor gerçekten kendini uçurumdan aşağı atar mı?.. İşte o biraz şüpheli.

İŞİ MAGAZİNE DÖKÜP ASIL GERÇEĞİ ÖRTÜLÜYORLAR

Biz hep Cübbeli’nin jet skisi, yanmaz kefeniyle uğraştığımız için, siyasetin ve ticaretin odağında yer alan bu tarikatın gizemini çözemedik. Konu tarikat olunca ‘Cübbeli ’ye bak Cübbeli ‘ye, jet skiye de biniyormuş, yanmaz kefen de satıyormuş, bak içinde kimin oğlu varmış kimin kızı varmış’ gibisinden magazinsel yaklaşımlar işi rayından çıkardı. Üstelik perde arkasındaki asıl yüzlerin gizlenmesine de fırsat verdi.Ama artık perdeyi açmanın zamanı geldi…

Erdal Sarızeybek
Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak

Cübbeli'den Acil Çağrı: 'YEDİ KERE OKUYUN'