Cübbeli Fırıl Fırıl'

4494 izlenme 02 Mayıs 2020
Reklamlar
Ahmet Mahmut Ünlü’nün, seçimden önce Ekrem İmamoğlu için söylediği “Binali Beyi ben kaybettirdim diyen kimi kazandırdığını söylemiş oluyor haram işliyor” dediği sözlerden döndü.

SEÇİM ÖNCESİ ULEMAYLA KONUŞTUM DEYİP FETVA VERMİŞTİ

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün, seçimden önce Ekrem İmamoğlu için söylediği “Binali Beyi ben kaybettirdim diyen kimi kazandırdığını söylemiş oluyor haram işliyor” sözlerinden dönmesi tartışma yarattı.

CÜBBELİ: ‘BEN ÖYLE DEDİĞİ HATIRLAMIYORUM
Cübbeli Ahmet daha sonra sohbetinde fetvasını hatırlamadığını, böyle bir fetva vermediğini söyledi. Cübbeli’nin bu açıklaması ile daha önce söylediği sözlerinin bir araya getirildiği video ise sosyal medyada gündeme oturdu.

NE DEMİŞTİ?

'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, haftalık sohbetinde yarın yapılacak İstanbul seçimleriyle ilgili açıklamalar yaptı. Seçimle ilgili çağrıda bulunan Ünlü, şu ifadeleri kullanmıştı;

‘ULEMAYLA GÖRÜŞTÜM FETVA VERİYORUM, YILDIRIM OY VERMEYEN HARAM İŞLİYOR’
"Burada İmamoğlu meselesi yoktur. Bir figür vardır, arka plan vardır. Çok büyük oyun vardır. İstanbul'daki birçok hizmetin akamete uğraması, İslam aleminin faydasına olan bütün hizmetlerin geri durması, akabinde daha büyük zelzele ve depremlerin peşine getirilmesi suretiyle, Gezi'deki hareketler gibi, arkasını getirmek isteyeceklerdir. 'Binali Bey'e ben kaybettirdim' diyen, kimi kazandırdığını söylemiş oluyor ve haram işliyor. Fıkıhla fetva veriyorum. Fıkıh heyetiyle görüştüm, Ulemayla istişare ettim" dedi.

Kaynak: Odatv/ Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li Vekil Sokağa Çıktı.. 'Ricat' Kırmızı Et Koruma 'Katar Tam Yol' Kilis.. 'Özdağ'a Müdahale' Babacan Döküldü 'Çelebi Ayakta'