Cübbeli Köprüleri Attı 'Uçakları Var Yat Kat'

8959 izlenme 15 Aralık 2021
Reklamlar
Cübbeli Ahmet adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, bir sohbet gerçekleştirdi. Ahmet Mahmut Ünlü, vatandaşın gözü gelecek asgari ücret rakamındayken bu konu için şirket sahibi patronları sorumlu tuttu. Ünlü, işçinin hakkını patronların vermesi gerektiğini söylerken, "El insaf ya, bu adam sana mesai harcıyor. Nasıl geçinecek bu kişiler" dedi.

‘VER ONA 5 BİN BU DA BENDEN DE’
Asgari ücret için, "Nerede Müslüman kaldı ya" şeklinde soru soran Ünlü, "Bu zenginler var ya gidiyor hayrat yaptırıyor, cami yaptırıyor annesinin babasının ruhu için, burada önce işçinin hakkı var. Önce işçinin teri kurumadan hakkını ver. Ne veriyorsun? Asgari ücret. Senin vermen gereken asgari ücreti değil, ver ona 5 bin lira bu da benden de. Annenin babanın ruhuna gönder. Dışarı cami, çeşme dolu" şeklinde konuştu.

‘BU NE VİCDANSIZLIK’
Ahmet Mahmut Ünlü, "3 bin lirayla geçinmeye çalışıyoruz diyorlar, nasıl geçinecek bu kişi ya? Nasıl geçinecek 4 kişi? Bu ne vicdansızlık? Ama maalesef Müslüman iş adamları, hacı efendiler ‘senede 5 kere umreye gidiyorum’ diyor. Uçakları, yatları katları var. Kaç kişi çalışıyor? Şu kadar. Kaç lira veriyorsun? Asgari ücret. El insaf ya, bu adam sana mesai harcıyor" diyerek konuyla ilgili cümlelerini bitirdi.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BEDAVA KÖMÜR GELİYOR... Yavuz Demirağ'a yapılan saldırıda YENİ GELİŞME!.. Doğu Anadolu'da İsyan... 'SÖYLENMEYENLER' Yıldırım Çankaya Köşkü'nden GİTMİYOR?