İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Valiliğin Dipsiz Göl'ün boşaltılarak define aranmasına izin vermesine çok sert tepkide bulundu.

VALİLİKTEN İZİN

Gümüşhane’nin Dumanlı köyüne bağlı, Buzul Çağı'ndan kalma doğa harikası 12 bin yıllık Dipsiz Göl, 'Define aramak' maksadıyla iki iş adamı tarafından kurutulmuştu. Bu işlemin Valilik'ten alınan özel izinle yapıldığı ortaya çıkarken, olay sosyal medyada da geniş yankı buldu. İYİ Parti Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ'dan da konuya ilişkin çok sert bir tepki geldi.

BU VALİ HALA GÖREVDE

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Özdağ, gazeteci Melih Aşık'ın "Dipsiz Gölde define aramak isteyen iki kişiye valilikçe izin verilmiş. 12 bin yıllık gölün suyu boşaltılmış. Define mefine yok. Sonra toprakla doldurulmuş. İzin veren vali şimdi rehabilitasyondan söz ediyor. Yani o vali hala görevde..." şeklindeki sözlerini alıntılayarak, şu ifadeleri kullandı:

‘BU ZİHNİYET REHABİLİTE EDİLMELİ’
"Rehabilite edilmesi gereken boşaltılan göl değil gölün boşaltılmasına izin veren valinin temsil ettiği doğa düşmanı zihniyet. Doğaya tecavüzün bir başka örneğini yaşıyoruz"

Kaynak: Yeniçağ

Definecilere 'TEPKİ BÜYÜYOR...'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Çekiç Güç 'Kim Çağırdı'