CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in gündeme getirdiği Doğan Medya Grubu'nun alımına ilişkin açıklama yaptı.

BANKAYA SORDULAR ‘KREDİYİ ÖDEDİ Mİ’
Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Demirören'in Doğan Medya'yı satın almak için Ziraat Bankası'ndan aldığı 750 milyon dolar krediyi geri ödemediği iddiasına ilişkin olarak, "Ödemedi ise başlatılan bir haciz işlemi var mı?" diye sordu.

BANKA ‘MÜŞTERİ SIRRI’ SÖYLEYEMEYİZ
Hakverdi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Demirören’in, aldığı 750 milyon dolar krediyi geri ödemeye başlayıp başlamadığını Ziraat Bankası’na sormuştuk. Banka 'müşteri sırrı' diyerek bilgi vermedi! Yeniden soruyoruz. Demirören, aldığı krediyi geri ödemeye başladı mı? Ödemedi ise başlatılan bir haciz işlemi var mı?" ifadesini kullandı.

ÖZDİL ’YANDAŞ İŞ ADAMININ OYUYLA ÇİFTÇİNİN OYU BİR Mİ’
Öte yanda Peker'in iddialarının ardından Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, çarpıcı bir yorumda bulundu. Sosyal sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özdil, ''Benim oyumla çobanın oyu bir mi diyeni linç etmişlerdi... Sedat Peker, Ziraat kredisiyle hampadan medya satın alındığını anlattığına göre, bunlara oy vermeye devam eden çiftçilere sormak lazım, çobanın oyuyla yandaş işadamının oyu bir mi?'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

Demirören 'Kredi Belge'