'Derdimiz O Değil' dedi.. 'Video Pattadak Düştü'

9931 izlenme 19 Ağustos 2022
Reklamlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna dönüşü uçakta bulunan gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye politikasına ilişkin yaptığı, "Bizim Esed’i yenmek, yenmemek gibi bir derdimiz yok ki" dedi. Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından 2016 yılında, Türkiye'nin Suriye'ye girmesine ilişkin yaptığı "Zalim Esed'in hükümranlığına son vermek için biz oraya girdik" açıklaması gündem oldu.

2016: ‘ZALİM ESED’İN HÜKÜMDARLIĞINA SON VERMEK İÇİN ORDAYIZ’
Kudüs Sempozyumu’nda konuşan Erdoğan, “Bizim Suriye’nin topraklarında gözümüz yok. Mesele toprağın gerçek sahipleri topraklarına sahip olsunlar, bunu sağlamak için. Yani orada bir adaletin tesisi için varız. Devlet terörü estiren zalim Esed’in hükümranlığına son vermek için biz oraya girdik, başka bir şey için değil" ifadelerini kullanmıştı.

2022: ‘BİZİM ESET'İ YENMEK, YENMEMEK GİBİ BİR DERDİMİZ YOK’
Erdoğan, bugün Ukrayna dönüşü uçakta bulunan gazetecilere yaptığı açıklamada ise hükümetin Suriye politikasına ilişkin yaptığı açıklamada "Bizim Esed’i yenmek, yenmemek gibi bir derdimiz yok ki. Eğer Türkiye’de muhalefet olayı böyle bir noktaya taşıyorsa bu muhalefetin hem kalitesini hem de gramını ortaya koyar" dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türk Patent Kurumu Onay 'كل كيفيم كل' Akan su Dondu 'Siyasi Kumpas' 'La Casa de Papel' dedi 'Ortalık Karıştı' Tanık Ortaya Çıktı 'Hepsi Doğru'