Anasayfa
22 Aralık 2018 ( 7198 izlenme )

Destici AKP'yi vurdu!.. 'VALLAHİ DE HARAMDIR BİLLAHİ DE HARAMDIR!

BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici “PKK'nın siyasi uzantılarına hazineden vermeye devam ediyoruz. Bir kere, bu, vallahi de haramdır billahi de haramdır ve bu harama da hiç kimsenin ortak olmaması gerekir'' dedi.

‘PKK’NIN SİYASİ UZANTILARINA HAZİNEDEN YARDIM VERİYORUZ’

TBMM Genel Kurulu'nda 2019 yılı bütçesinin tümü üzerinde şahsı adına söz alan Destici, HDP’yi işaret ederek ‘hazineden yardım veriyoruz’ dedi ve ekledi; "Biz 2019 bütçesinin 5 katından fazlasını otuz beş yıldır Kandil uzantılarıyla mücadele uğruna dağlara gömüyoruz ve hâlâ hiç ders almamış gibi, bugün benim konuşmamı protesto etmek için salonu terk eden PKK'nın siyasi uzantılarına Hazine'den vermeye devam ediyoruz" diyen Destici, sözlerine şöyle devam etti:

‘PKK’NIN SİYASİ UZANTISINA VERİLEN PARA HARAMDIR’

“Bu bir kere vallahi de haramdır, billahi de haramdır. Bu harama da hiç kimsenin ortak olmaması gerekiyor. Bunlara verilen Hazine yardımı nasıl ki belediyelerden PKK'ya aktarılmışsa devletin Hazinesi'nin de bir kısmı PKK'ya aktarılmaktadır. Onun için, burada olan herkesin öncelikle bu gerçeğe göre hareket etmesi ve PKK'yı lanetlemesi, ondan sonra rakamlarla ilgili burada ifadede bulunması gerekir. PKK'yı lanetlemeyen hiç kimsenin başka bir rakamı diline dolaması asla ve kat'â kabul edilebilir değildir ve samimi de değildir. PKK 'nın siyasi uzantılarına para vermek haramdır”.

BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, "Eğer biz 35 yılda bir trilyon doları terörle mücadeleye harcamasaydık, bugün tek başına milli gelirimiz en az 20 bin dolar seviyesinde olabilirdi" dedi.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kahtalı Mahmut Usta 'İlk Kez Gördüm' İddia Ağır:'Kızılay Üzerinden Kaçakçılık' Kredi Geliyor 'NEFES' Hareket başladı!.. ÇADIRLAR KURULUYOR...