Anasayfa
09 Mayıs 2019 ( 1981 izlenme )

DEV MAĞAZA ZİNCİRİ SATILDI!..

Boyner'de yüzde 54 payı bulunan Katarlı hakim ortak Mayhoola Beymen'i ve Ay Marka Mağazacılığı satın aldı.

Katarlı Mayhoola'nın 2015'ten bu yana Boyner Grup'a yaptığı yatırımlar ve yapılacak anlaşma sonrasında Beymen ve AY Marka Mağazacılık'ı devralması Türkiye lüks perakende ve moda sektörüne bugüne kadar yapılan en büyük yabancı yatırımı olacak. Anlaşmanın finansal detayları Yönetim Kurulu kararları ve yasal onaylar sonrasında kamuoyuyla paylaşılacak.

BEYMEN VE NETWORK KATARLILARA

Böylece Boyner Holding ve Mayhoola Mayıs 2015'te başlayan finansal ortaklıklarını, bünyesinde Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş.'nin şirket portföyünü paylaşarak sonlandırıyorlar. Anlaşma kapsamında Mayhoola içinde Valentino, Balmain, Pal Zileri gibi markaları barındıran global lüks portföyüne Türkiye'nin en büyük lüks ve moda şirketi Beymen ile Network'ü ekleyecek.

HAZİRAN 2019’DA TAMAMLANACAK
İki şirket arasında varılan mutabakatın, yasal prosedürler ve gerekli onayların alınmasıyla Haziran 2019'da tamamlanması bekleniyor.

BOYNER: ‘ZORLU BİR DÖNEM’

Bu mutabakatla Boyner Grup şirketlerinin tamamının yatırım yapma fırsatlarını artırarak güçleneceğini ve perakende dünyasındaki dijital dönüşüme liderlik etme imkanlarını geliştireceğini vurgulayan Boyner Grup CEO'su ve Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner “Türkiye perakende tarihinin en büyük yatırımlarından birini Türkiye'ye, Boyner Grup'a ve markalarımıza güvenerek yapan iş ortağımız Mayhoola'ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

GÜL'ün akrabasından KONKORDATO!.. '27 Nisan muhtırasının PERDE ARKASINDA NE VARDI' 'TÜSİAD'dan HÜKÜMETE ACİL UYARI' 'Venezuela CAYIR CAYIR YANIYOR'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kar geliyor... 'YARIN OKULLAR TATİL'