Ekrem İmamoğlu'nun yargılandığı davada siyasi yasak ve hapis cezası kararı verilmesinin ardından bugün Saraçhane'de demokrasiye sahip çıkılması için Millet İttifakı önderliğinde miting gerçekleştiriliyor. Çağrıya destek veren İstanbullular Saraçhane'de toplanmaya başladı.

İMAMOĞLU’NA HEM YASAK HEM HAPİS
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine 'ahmak' dediği iddiasıyla yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak kararı verildi.

AKŞENER’ BU ŞARKI BURDA BİTMEZ’

Dün Ekrem İmamoğlu'nun çağrısı üzerine İstanbullular Saraçhane'de toplanarak oylarına sahip çıktı. Gerçekleştirilen protestoya İYİ Parti, Memleket Partisi, Sol Parti, DEVA Partisi, Türkiye Değişim Partisi, Gelecek Partisi, Türkiye İşçi Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Emek Partisi sendikalar ve sivil toplum kuruluşları katıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de İmamoğlu'nun yanında yer alarak karara siyasi etkisi olduğu gerekçesiyle eleştirilen AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Bu şarkı burada bitmedi" mesajı gönderdi.

BEŞ PARTİ TAM KADRO
Bugün de yine CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, Deva Partisi ve Saadet Partisi'nin yer aldığı altılı masanın önderliğinde İBB binasının bulunduğu Saraçhane'de Ekrem İmamoğlu'na destek verilecek ve demokrasiye sahip çıkılacak. İstanbullular da yapılan açıklamalar ile Saraçhane'ye davet edildi. İstanbullular çağrının üzerine Saraçhane'de toplanmaya başladı.

KARAMOLLAOĞLU KATILAMIYOR

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saraçhane'de yapılacak İmamoğlu'na destek gösterisine katılamayacağını açıkladı. Karamollaoğlu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Önceden planlanan ve tehir etme durumumuzun olmadığı bir hastane randevum nedeniyle Saraçhane’de gerçekleştirilecek anlamlı programa katılamıyorum. Orada bulunan herkese canıgönülden selamlarımı iletiyorum. Hepimizin ortak talebi: Önce Adalet, Her daim Adalet, Herkese Adalet!" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem