Anasayfa
16 Temmuz 2022 ( 14007 izlenme )

Dilipak İddia Ağır 'Hepsi Biliyordu'

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, 15 Temmuz FETÖ darbe girişim ile ilgili olarak "Ülkenin darbeye gitmekte olduğunu herkes biliyordu. Öğle vaktinde MİT’in de, TSK’nın da darbe olacağından haberleri vardı." diye yazdı.

‘DARBENİN GELDİĞİNİ HERKES BİLİYORDU’
İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’tan dikkat çeken bir 15 Temmuz yazısı geldi. Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz 2016’da yaşananları değerlendirdiği bugünkü yazısında Dilipak “Aslında ülkenin darbeye gitmekte olduğunu herkes biliyordu. Öğle vaktinde MİT’in de, TSK’nın da darbe olacağından haberleri vardı” dedi.

‘İŞ DEĞİŞİYOR’
“Sürece ilişkin aslında cevabını arayan birçok soru var ama olaylar başka yönde gelişiyor. İşin siyaset, media, diplomasi ve sermaye gruplarından birçok kişinin üzerine hiçbir zaman gidil(e)medi. Bu işe karışan birçok kişi, o gün ve daha sonra ülkeden ayrıldı” diyen Dilipak, şu ifadeleri kullandı:

‘BİR DE GENEL AFTAN SÖZ EDİLİYOR’
“Gelinen noktada ne ABD ve ne de AB ülkeleri, NATO ülkeleri FETÖ’cüleri bize iade etmediler. Yargılamalar hâlâ devam ediyor. Bu arada FETÖ Borsası söylentileri ile dava süreci önemli ölçüde sulandırıldı. Verilen kararların AİHM’den dönmesi endişesi var. Bir yandan da genel aftan söz ediliyor. Birçok FETÖ’cünün aramızda hâlâ itibarlı konumda olduklarını görüyoruz. Bunu da anlamak mümkün değil.”

’15 TEMMUZ BİR ÇOK YÖNLERİYLE AYDINLATILAMADI’
Öte yanda Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Cemil Çiçek, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili olarak, “Halen birçok yönleriyle o işin aydınlandığını düşünmüyorum. Üzerinde düşünülmesi gereken bir husustur. Çünkü devletin işleyişi açısından birçok problemi getirdi. Halen bu problemlerin önemli bir kısmı devam ediyor” dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akşner'den YSK AÇIKLAMASI!.. Neler Oluyor 'Hepsi Biliyormuş' Öztürk 'Kozinoğlu, Alan, Göktaş' Konut Kapış Kapış 'Parayı Basan Bonus'