Diyanet'e Tepki 'Tövbe Haşa'

3536 izlenme 02 Mayıs 2020
Reklamlar
Eski Diyanet Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez , Ali Erbaş’ın LGBTİ bireyleri hedef alan ve musibetlerden sorumlu tutan ‘cuma hutbesi için “Bu tür musibetleri belirli bir günah grubuna bağlamamız haşa Allah adına konuşmamız anlamına gelir, bu doğru değil” ifadelerini kullandı.

TÖVBE HAŞA, ALLAH ADINA KONUŞULAMAZ’
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın cuma hutbesinde LGBTİ+ bireylere yönelik sözlerinin ardından başlayan tartışmaya eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez "Bizim bu tür musibetleri belirli bir günah grubuna bağlamamız haşa Allah adına konuşmamız anlamına gelir, bu doğru değil" sözleriyle dahil oldu.

‘SİYASETİN GÜNAHLARI DAHA BÜYÜK’
Görmez, "Bizim bu tür musibetleri belirli bir günah grubuna bağlamamız haşa Allah adına konuşmamız anlamına gelir, bu doğru değil. Çünkü Küresel siyasetin günahları cinsel bütün günahlardan daha büyüktür. Bizim günah-ı kebair listemiz değişti. Büyük günahlar artık değişti. Tohumun genini değiştirmek, gıdayla oynamak, kimyasal silah geliştirmek, bütün kainatı ifsat etmek, bunlar bizim kitaplarımızda günah-ı kebair arasında geçmiyor diye bizim oraya sıkışmamamız lazım. Bizim günah-ı kebair'leri Kur'an'ı Sünneti dikkate alarak güncellememiz gerekiyor" diye tamamladı.

DİYANET ‘İŞİ İSLAM’A BAĞLAMIŞTI’
Diyanetin hutbeside, "İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir, bunun hikmeti. Yılda yüzbinlerce insan gayri meşru ve nikahsız hayatın islamî literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu Hiv virüsüne maruz kalıyor" deniliyordu.

Kaynak: gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Trabzon AKP 'Racon Büyük' 'Gece Yarısı Meçhul Konvoy' Nedir 'Tekalifi Milliye' Karahasanoğlu 'Bizim Niye Yok'