Dr. Serdar Savaş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kameralar önünde korona virüs aşısı olmasını eleştirdi. Savaş bakanın görüntülerini Çernobil faciası sonrası Karadeniz’deki çayın durumdan etkilenmediğini göstermek için kameralar önünde çay içen dönemin bakanı Cahit Aral’a benzetti. Dr Savaş “Tekrar uyarıyorum. Sinovac’ı 60+ ve kronik hastalara uygulamayın” ifadelerini kullandı.

FAZ 3 SONUÇLARI YOK, BAKAN KAMERADA

Çin menşeli Sinovac şirketi tarafından üretilen CoronaVac aşısı Türkiye’de uygulanmaya başlandı. İlk aşı uygulamasını ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu Üyeleri kameralar karşısında oldu. Dr. Serdar Savaş ise Çernobil faciasından sonra Bakan Aral’ın kameralar önünde çay içmesini hatırlatarak Sağlık Bakanı kocayı eleştirdi.

DR SAVAŞ ’60 YAŞ ÜSTÜNE UYGULAMAYIN’
Savaş paylaşımında, “Çernobil’den sonra bir bakanımız kameraların önünde çay içmişti. Radyasyonlu çayın değerlendirildiği gruptaydım. Raporu imzalamadım. Dün Sağlık Bakanı kameraların önünde aşı oldu. 35 yıldır değişen bir şey yok. Tekrar uyarıyorum. Sinovac’ı 60+ ve kronik hastalara uygulamayın” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU
Çernobil’de meydana gelen nükleer santral patlaması sonrası Karadeniz Bölgesi’ndeki çay ve fındık da radyasyondan etkilenmiş. Dönemin Sanayi ve Ticaret Bakanı Cahit Aral, kameralar önünde çay içmişti.

Kaynak: Yeniçağ

Dr Savaş 'Ne Değişti'