Anasayfa
05 Şubat 2020 ( 14554 izlenme )

Düğmeye basıldı: 'AKP'Lİ VEKİLLER KUYRUKTA'

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın çağrısının ardından AKP'li milletvekillerinin Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, CHP’li eski milletvekili Dursun Çiçek ve MHP’li eski milletvekili Nazif Okumuş hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

BAŞBUĞ FETÖNÜN SİYASİ AYAĞI VAR DEMİŞTİ

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanaldında, 26 Haziran 2009'da TBMM Genel Kurul'nda kabul edilen 'askeri şahıslar askeri mahalde işlediği suçlarda dahil özel yetkili mahkemelerde yargılanacak' şeklindeki yasa teklifinin altında imzası bulunan AKP milletvekillerinin araştırılmasını istedi. Başbuğ konuşmasında ayrıca "Kanun teklifini getiren siyasiler araştırılsın. FETÖ'nün siyasi ayağı yok dersek gerçek inkar olur" ifadelerini kullandı.

AKP’Lİ VEKİLLER SUÇ DUYURUSU İÇİN SIRADA

Bu sözler üzerine harekete geçen yasa teklifinin altında imzası bulunan AKP milletvekilleri, Cuma günü İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunacak. Öte yandan AKP milletvekilleri, İlker Başbuğ'un sözlerine benzer açıklamalarda bulunan CHP eski Milletvekili Dursun Çiçek ve MHP eski Milletvekili Nazif Okumuş hakkında da suç duyurusunda bulunacak. TBMM Başkanlığı'nın da Meclis adına bu kişilerle ilgili suç duyurusunda bulunabileceği öğrenildi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Diyanet 'MAAŞINI PAYLAŞ' İmralı Yetmedi 'Barzani Geliyor' 'Yıldırım'dan Hediye' Erdoğan'ın Başdanışmanı İstifa Etti!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İsyan: '10 BAŞKANA HER AY 4'ER MAAŞ'