Anasayfa
03 Temmuz 2022 ( 1929 izlenme )

Düğmeye Basıldı 'Bu Daha Başlangıç'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan ilk 'erken seçim' adımı geldi. Davutoğlu, erken seçim talebiyle İstanbul Kadıköy'de "Geçim için Seçim" imza kampanyası başlattı.

‘BU DAHA BAŞLANGIÇ’
İmza kampanyasını başlatan Davutoğlu, "Bu sadece bir başlangıç. Bu imza kampanyasını sürdürecek ve yüz binlerce, milyonlarca imzayla Türkiye'de erken seçimin, hemen seçimin fitilini ateşleyeceğiz. Bir ülkede o ülkeyi yönetenler halkın vicdanından kopmuşsa, bir ülkede o ülkeyi yönetenler eğer o halkın dertlerini anlamaktan uzak kalmışlarsa tek yol vardır. Hemen seçim, erken seçim" dedi.

‘TEK YOK HEMEN SEÇİM ERKEN SEÇİM’

İmza kampanyası törenine katılan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Millet feryat ederken onlar lüks konaklarında, saraylarında ahkam kesiyorlar. 'Porsiyonlarınızı küçültün, eti azaltın' diye ahkam kesiyorlar. Ankara'da dört maaş, beş maaş alanlar saltanat sürüyor. Bir ülkede o ülkeyi yönetenler halkın vicdanından kopmuşsa, bir ülkede o ülkeyi yönetenler eğer o halkın dertlerini anlamaktan uzak kalmışlarsa, tek yol vardır, hemen seçim, erken seçim, bir an önce seçim."

‘YAZIKLAR OLSUN’
“Bakınız ek bütçe getirdiler. Kur korumalı mevduat altında altı ayda 170 milyar Türk lirası aktardılar. Ek bütçe ile faiz harcamalarını 240 milyardan 330 milyara çıkardılar. Yani toplam hazinenin üzerindeki faiz yükü 500 milyar Türk lirası olmuş. Bütçe gelirlerinin dörtte biri ama aynı ek bütçede çiftçilere verilen destek ne kadar biliyor musunuz 7 milyar 200 Türk lirası yazıklar olsun."

‘SANDIKTAN KAÇIŞ YOK’
“Bu sadece bir başlangıç. Bu imza kampanyasını sürdürecek ve yüz binlerce, milyonlarca imzayla Türkiye'de erken seçimin, hemen seçimin fitilini ateşleyeceğiz. Milletin olduğu yere sandık gelecek inşallah. Sandıktan kaçış yok. Sandık bugün Türkiye'nin en kritik seçimi için milletin huzuruna gelecek. Bu beş kol için seçim meydanlarını inşallah doldurmak üzere imza kampanyasını başlatacağız.”

‘YENİ DÖNEM BAŞLIYOR’
“ Bir adalet, iki demokrasi, üç refah, dört eşitlik, beş siyasi ahlak. Adaleti, demokrasiyi, özgürlükleri, eşitliği, refahı, siyasi ahlakı getirmek üzere ilk imzamızı atacağız. Türkiye'nin her yerinde, İstanbul'un her köşesinde bu imza kampanyasını halkımızın huzuruna getireceğiz ve 'geçim için seçim' demeye geliyoruz. Sandığı tez zamanda bu memleketin huzuruna getirerek, yeni bir dönemi başlatmak için sizleri saygıyla selamlıyorum." dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sayacı Gördü 'Kriz TikTok' Güneyde HAVA SERTLEŞİYOR! Özdağ'a Gözdağı 'Bu Daha İyi Günlerin' Eğitim Öğretim 'Bu Sistemi Kim Kurdu'