Anasayfa
19 Ocak 2020 ( 3114 izlenme )

Düğmeye Basıldı: 'Büyük Kongre'

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'nin, Haziran ayında büyük kongre yapmayı planladığı belirtildi.

GENEL SEÇİME HAZIRLIK

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'nin bundan sonraki süreçte her hafta 56 il başkanlarının belli olacağını kaydedildi. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) hazırladığı olası bir seçim durumunda seçime katılacak olan partilerin listesinde ‘gerekli şartları henüz taşımadığı için’ bulunmayan Gelecek partisi, Haziran ayında büyük kongre yapmayı planladığı belirtildi.

Tarafsız Haber Ajansı'na konuşan Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Selçuk Özdağ, “Haziran ayı bitmeden büyük kurultay yapmayı düşünüyoruz. Genel Merkez’e de Şubat 20’sinde taşınıyoruz” dedi.

‘CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ EN BÜYÜK YANLIŞ’

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin en büyük yanlış olduğunu ifade eden Özdağ, "Bu yanlıştan bir an önce Türkiye daha fazla zarar görmeden, Ekonomi, daha fazla zarar görmeden, siyaset kurumu daha fazla zarar görmeden, millet daha fazla zarar görmeden, dış politikadaki itibarsızlığımız artmadan, daha fazla artmadan, bir an önce Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden rücu edilmesi gerekmekte" dedi.

Siyasi partilerin, seçimlere katılabilmesi için illerin en az yarısında oy verme gününden en az altı ay evvel teşkilat kurmuş ve büyük kongrelerini yapmış olması veya Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grubu bulunması şartı bulunuyor.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hava Bozdu, Rüzgar çıktı... Yeni Havalimanı Nakavt!.. 'Böyle Bir Dünya Yok' dedi.. 'Çileden Çıktı' Oktay Beyanat 'Taksim' 6'lı Masa Geliyor!