Anasayfa
31 Ağustos 2021 ( 6000 izlenme )

Düğmeye Basıldı 'Meclis Devrede'

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın bir radyo programındaki açıklamalarını tekrar Meclis gündemine getirdi.

‘BU AÇIK BİR SUÇ İTİRAFI'
CHP’li Hakverdi, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonları ile ilgili “Dosyada ne varsa kabul ediyorum, benim suçum. Telefondaki konuşmalar bana aittir, tapeler bana aittir, renkli çekilen kameralar, teknik takiptekilerin hepsi bana aittir” ifadelerini anımsattı.

‘ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULSUN’
Bayraktar’ın iddialarının araştırılması için TBMM’ye Araştırma Önergesi veren Hakverdi, “Ülkemizin bu tarz ilişkilerle anılması, tüm vatandaşlarımıza zarar vermekle birlikte; Türkiye Cumhuriyeti’ni dünya kamuoyunun gözünde küçük düşürmektedir. Dönemin paydaşlarından biri olan Bayraktar’ın itiraf niteliğindeki açıklamaları, bu konunun üzerine giderek suçlulara hak ettiği cezaların verilmesi adına tarihi bir fırsattır. 17-25 Aralık sürecinin yeniden araştırılması TBMM’de görev yapan tüm milletvekillerinin omzuna yüklenmiş bir görevdir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Herkes Var 'Arınç Yok' Siyaset Isınıyor: 'GÜL ORTAYA ÇIKTI' Gezen 'Damdan Düşene Sor' Zaharova: 'Biz Uyarmıştık'