Düğmeye Basıldı 'Özdağ Protesto'

13086 izlenme 09 Mayıs 2022
Reklamlar
Son dönemde sığınmacılara yönelik açıklamaları ile gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Bilkent Üniversitesi'nde katılımcısı olduğu panelde protesto edildi.

''FAŞİZME KARŞI OMUZ OMUZA''
Öğrenci Faaliyeti üyesi bir grup öğrenci protesto ettikleri panelde ''Faşizme karşı omuz omuza'' sloganı atarken; sosyal medyadan da açıklama yapıldı. Öğrenci Faaliyeti'nin resmi hesabından yapılan açıklamada, ''Bilkent Üniversitesi’nde üniversiteliler olarak Ümit Özdağ’ın katılımcı olduğu panelde, “Faşizme karşı omuz omuza!” sloganları ile Özdağ’ın bir süredir sistematik olarak yaptığı ırkçılığı ve mülteci düşmanlığını protesto ettik. Üniversitelerde ırkçılığa izin vermeyeceğiz'' ifadelerini kullandı.

ÖZEL GÜVENLİKTEN MÜDAHALE
Öğrencileri protestosunun ardından ise üniversitelilere polis müdahale etti. Öğrenci Faaliyet müdahaleye ilişkin yaptığı açıklamada ise ''Irkçılığın karşısında halkların kardeşliğinin sesini yükselten üniversitelilere özel güvenlik ve faşistler saldırdı. Üniversiteliler saldırıyı püskürttü'' ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan 'Burası Payitaht' Karar Çıktı 'Harekat Sinyal' İpini Koparan Tehdit Ediyor. 'BEDELİ OLUR' YAŞ Kararları Açıklandı 'Güler Sürpriz'