Anasayfa
29 Mayıs 2019 ( 487 izlenme )

Duruşmada Skandal!.. BAKANLIK DEVREDE!..

İstanbul Anadolu Adliyesi’nde görülen bir davada mahkeme hakiminin bir kadın avukatın etek boyunun kısa olması nedeni ile tutanak tutmak istemesi büyük tepki çekti. Avukatlar, duruşma salonuna gelerek olayı protesto etti.

HAKİM AVUKATIN ETEK BOYUNU KISA BULDU

İstanbul Anadolu Adliyesi 2. İş Mahkemesi'nde görülen bir işe iade davası duruşmada hakim Mehmet Yoylu ile avukat arasında 'etek boyu' tartışması yaşandı. HSK, konuyla ilgili soruşturma başlattı. Duruşma salonu önünde avukatlar olayı protesto ederken TBB yazılı açıklamayla yaşananları kınadı.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA


İstanbul Anadolu Adliyesi 2. İş Mahkemesi'nde görülen bir işe iade davasında hakim ile avukat arasındaki 'etek boyu tartışması' ile ilgili Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklama yaptı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün açıklaması şöyle:

‘SÜRECİN TAKİPÇİSİYİM’


Bugün İstanbul Anadolu Adliyesinde avukat meslektaşımızın kıyafet tercihi nedeniyle maruz kaldığı çok tatsız, talihsiz ve hukuksuz olayla ilgili olarak HSK soruşturma başlattı. En kısa sürede yasal gereğinin yapılması için sürecin takipçisiyim.

‘BUNA GÖZYUMMAYIZ’

Mesleğinde 30 yıldan fazla bir süreyi geride bırakmış, artık geriden gelenlere iyi örnek olması gereken bir yargı mensubunun önündeki davayla değil de avukatın kılık kıyafetiyle meşgul olması hiçbir şartla kabul edilemez.Hukuk sistemimiz, adalet dağıtırken de adalet ararken de hiç kimsenin kılık-kıyafet veya yaşam tarzı nedeniyle ayrımcılığa ve keyfi işleme maruz kalmasına izin veremez, göz yumamaz.”

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Tuncay Güney'in KÖSTEBEĞİ DEŞİFRE OLDU' İddia ağır düştü!.. 'DAVADA KOPYALA YAPIŞTIR' 'Kiralara AYAR Geliyor' Peş Peşe: 'YENİ LİSTE GELİYOR...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bakan: 'Bu Projede Rant Var'