İlahiyatçıyazar İhsan Eliaçık, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın "Kur'an ile olmayan çocuklar şeytan veya şeytani insanlarla beraber olur" şeklindeki sözlerini eleştirdi.

‘ONLARA ŞEYTANA TABİ OLAN O ADAMI ANLAT…’

Kişisel Twitter hesabında Erbaş'ın ifadelerine dair bir haberi paylaşan Eliaçık, "Kur'an kimin şeytanlarla beraber olduğunu bir çok yerde yazar. Bunlardan biri de kralın isteğine uygun fetva veren din alimi tiplemesidir" dedi.

Betimlemenin yapıldığı ayetin "Onlara şeytana tabi olan o adamı anlat..." diye başladığını kaydeden Eliaçık, kaynak olarak da 'A'raf suresi 175176'yı gösterdi. DİYANET ÇOCUKLAR İÇİN NE DEMİŞTİ

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Kuran ile olmayan çocuklar şeytan veya şeytani insanlarla beraber olur" demiş ve ‘Kur'an'ın olmadığı yer karanlık bir yerdir, Kur'an'ın girmediği kalp karanlık bir kalptir, Kur'an'ın girmediği ev harabe bir evdir. O yüzden Kur'an her zaman bizimle beraber olmalıdır. Çünkü Rabbimiz buyuruyor ki 'Kim ki Kur'an'dan uzak yaşarsa, Kur'an'ı eline almazsa, kalbine zihnine koymazsa, yolunu Kur'an'ın çizdiği sırat-ı müstakime çevirmezse biz onun için bir şeytan yaratırız. O şeytan sürekli onunla beraber olur’ ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Sputnik/ T24

Eliaçık ayetle vurdu!.. 'ONLARA ŞEYTANA TABİ OLAN O ADAMI ANLAT'