Emekli Korgeneral Açıkladı!..

10007 izlenme 03 Mayıs 2020
Reklamlar
Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş, Halk TV'de Hulki Cevizoğu'nun sunduğu Ceviz Kabuğu programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.Kozmik Oda'ya girilmesini hatırlatan Karakuş, devletin yabancı istihbarat servislerine ve terör örgütlerine yerleştirdiği görevlilerin ifşa edildiğini ifade etti.

848 VATAN EVLADI KATLEDİLDİ
Emekli Korgeneral, bu ifşalar sonucu yaklaşık 848 gizli görevdeki vatan evladının katledildiğini ifade etti. Karakuş, canlı yayında "Kozmik Oda’ya girildikten sonra devletimizin yurtdışındaki yabancı istihbarat servisleri ile terör örgütlerine yerleştirdiği (sızdırdığı) 848 yurtsever görevlimizin tamamına yakını şehit edildi…" ifadelerini kullandı. Korgeneral Karakuş bu bilgiyi daha önce 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un daha önce bunu dile getirdiğini de ifade etti. 

ERDOĞAN TALİMAT VERMİŞ
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın, AA eski Genel Müdürü gazeteci Kemal Öztürk'e verdiği röportajın üçüncü bölümü yayınlanmış ve Bülent Arınç, Kozmik Oda'nın dönemin Başbakanı Erdoğan'ın isteğiyle açıldığını söylemişti. Arınç’ın itiraf niteliğindeki açıklaması şöyle;

TALİMAT ERDOĞAN’DAN’

Kemal Öztürk’ün ''Kozmik Oda'yı siz mi açtırdınız'' sorusuna Arınç; ''hayır, bu külliyen yalandır ve katmerli bir iftiradır'' yanıtını verdi. Arınç şöyle devam etti; O olaydan sonra benim dışımda bir tartışma yaşanmış. Sayın Başbuğ önce olmaz demiş. Sonra Başbakanımızla konuşmuş. O da açarsanız iyi olur, bu kadar kuşku ortadan kalkar deyince Başbuğ arama talimatı vermiş." 

17 HANELİ ŞİFRELERLE AÇILABİLİYOR
Çok sınırlı sayıda personelin girmek için yetkili olduğu, kapısı yüz ve parmak izi tanıyan ve 17 haneli şifrelerle açılabilen kozmik odalara 2009 yılında girilmiş ve günlerce aramalar yapılmıştı. Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla başlayan ve devlet sırrı niteliğindeki belgelerin bulunduğu Genelkurmay Başkanlığı Seferberlik Bölge Başkanlığında günlerce süren aramaların aslında FETÖ kumpası olduğu çok sonra ortaya çıkmıştı. FETÖ’nün kumpası ortaya çıktıktan sonra Kozmik Oda'yı kimin açtırdığı hep merak edildi.

Kaynak: Yeniçağ/Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yakın tarihin en ağır saldırısı... 'Dağlıca'da Ne Oldu' Sebebi Açıklandı 'Neden Yarın' Özdil Açıkladı '5 Milyon Dolar' Neden Türkiye, SURİYE İLE İŞBİRLİĞİ YAPMIYOR?