Anasayfa
01 Mayıs 2019 ( 4135 izlenme )

En borçlu Belediye İŞİN KOLAYINI BULDU!..

İller Bankası'na en borçlu belediye olan Bursa Büyükşehir Belediyesi maliyetlerin çok arttığı gerekçesiyle toplu taşımaya zam yaptı. Son zamla Bursa'daki öğrenci abonman ücreti 90 liradan 100 liraya yükseldi.

Sayıştay raporuna göre 1 milyar 73 milyon TL ile İller Bankası’na en fazla kredi borcu olan belediye unvanına sahip olan AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi, artan maliyetler gerekçesiyle toplu ulaşıma zam yaptı.

ABONMAN ÜCRETİ 90 LİRADAN 100 LİRAYA YÜKSELDİ

Buna göre BursaRay’da 2,30 TL olan tam bilet 2,55 TL’ye, 1,35 TL olan öğrenci 1,45 TL’ye, 1,60 TL olan indirimli bilet ise 2,10 TL’ye yükseldi. Yeni düzenleme ile; 160 binişe sahip öğrenci abonman kartının aylık ücreti de 90 TL’den 100 TL’ye yükseldi.

“MALİYETLER ÇOK ARTTI”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2016 yılından bu yana toplu ulaşım ücretlerine hiç zam yapılmadığını belirterek, “Bursa’da göreve gelir gelmez toplu ulaşımda iki kez indirim yaptık. Birinde yüzde 4 ile 10, diğerinde de yüzde 10 ile 17 olmak üzere toplamda yüzde 18’i bulan indirim yapmıştık. Ancak 2016 yılından bu yana akaryakıt, işçilik gibi maliyetler yüzde 57 artmış. Küçük bir zam yaptık” dedi.

İSTANBULLU ÖĞRENCİLERE İNDİRİM GELİYOR

Bursa'daki ulaşım zammı akıllara İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'ndeki tartışmayı getirdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu seçim öncesi söz verdiği gibi İstanbul'da öğrenciler için aylık abonman fiyatını 50 liraya indirmeyi teklif etmiş, AKP grubu ise buna '40 lira olsun' diye itiraz etmişti.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tuhaf Açıklama: ‘SANDIKLARDAN BİNALİ YILDIRIM ÇIKACAK’ AKP'li eski Vekil'e KUMPAS!.. Erdoğan'a Ağır Tepki: 'HDP'den İSTANBUL AÇIKLAMASI' Birlik 'Kut'ül Ammare'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'PARTİ DEĞİL AİLE ŞİRKETİ' dedi...İSTİFA ETTİ!..