Enginyurt 'Doludizgin'

3160 izlenme 09 Haziran 2020
Reklamlar
HDP'nin planladığı ‘Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü’ ile ilgili açıklamalarda bulunan MHP'li Cemal Enginyurt, " HDP, Türkiye'de; Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne bir darbe yapmaya, isyan başlatmaya karar vermiş, talimatı böyle almıştır. Ordu Milletvekili olarak HDP kapatılmalıdır diyorum." Dedi.

ŞİMDİYE KADAR HDP NİYE YÜRÜMEDİ
“HDP yürüyüşü, başkaldırıdır, HDP yürüyüşü, Türkiye Cumhuriyeti'ne isyandır. HDP yürüyüşü, adalet ve demokrasi arayışı değildir.” diyen Enginyurt, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘HDP KAPATILMALIDIR’
* HDP, bu konuda samimi değildir. HDP, yürüyüş ve adalet konusunda samimi olsaydı 3 yıldır hapis yatan Selahattin Demirtaş için yürürdü. HDP, adalet konusunda samimi olsaydı belediye başkanları görevden alınıp hapse atıldığında yürüyüşünü yapardı. HDP'nin derdi adalet yürüyüşü değildir. HDP, Türkiye'de; Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne bir darbe yapmaya, isyan başlatmaya karar vermiş, talimatı böyle almıştır. Ordu Milletvekili olarak HDP kapatılmalıdır diyorum.”

HDP ÜZERİNDEN MUHALEFETE BASKI
Haber işte böyle… MHP Milletvekili Cemal Enginyurt ‘HDP kapatılmalıdır’ diyor. Biliyorsunuz geçtiğimiz hafta PKK terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP'nin iki vekili Meclis tarafından düşürüldü ve tutuklandı. Şimdi de HDP’nin kapatılma davası konuşuyor. HDP’nin bağlı olduğu örgüt hakkında açılmış bir dava yok ki, nasıl yargılayacaksınız, nasıl kapatacaksınız. Bugüne kadar açılmış olan davalar kişilerle ilgili, örgüt hakkında açılmış bir çatı dava yok. Hepsi bir çatı altında toplanmadan ve birbirleri arasındaki bağ ortaya çıkarılmadan bu örgütün ne olduğunu çözülebilir mi? Kaldı ki bile bile bu yargılama usulü seçildiğine göre, büyük resmin belki de görülmesi istenmiyor.

HDP ŞİMDİ NİYE GÜNDEMDE
Öte yanda Türkiye kornavirüs salgının daha yeni çıktı, yavaş yavaş normalleşme adımları atılıyor. Asıl gündem konusu ekonomi çünkü vatandaş dara üştü, çoğumuz borçlu. HDP şimdi gündeme getirilmekle asıl gündem örtüleniyor, bu bir. Türkiye 2023 seçimlerine hazırlanıyor. AKP yeni tol haritası çiziyor. Bu yolun taşları da HDP üzerinden CHP ve İYİ Parti’ye baskı kurmak amacıyla döşeniyor, bu da iki. Bir yanda dalga daha operasyonlarla toplumda yaratılan endişe ve korku, diğer yanda muhalefeti baskılamak amacıyla harekete geçirilen HDP üzerinden AKP seçimlere hazırlanıyor.
Durum bu.

Erdal Sarızeybek

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Görüntüler Paylaşıldı 'Galata' Büyükelçilik İsrail 'Paylaşım Tuhaf' 'Arabulucu' AKP'den ilginç çağrı: 'MÜSLÜMAN KARDEŞLERE DOKUNMAYIN'