Erbakan 'Söylemişti'

4892 izlenme 03 Mayıs 2020
Reklamlar
Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden görülmeye başlanan 235 sanıklı Ergenekon davasında savcı, dün mütalaasını açıkladı. "Ergenekon adlı bir 'terör örgütü'nün varlığı ispat edilememiştir" ifadelerinin kullandığı savcılık mütalaasından sonra 199 sanık için beraat talep edildi.

ERBAKAN: ‘SİYONİZM KUMPASI’
Savcının mütalaası akıllara Necmettin Erbakan'ın çöken Ergenekon kumpası hakkında açıklamalarını getirdi. 7 Aralık 2010 tarihinde NTV'de katıldığı "Yazı İşleri" programında Erbakan, hükumetin askerlerle olan ilişkisinin sorulması üzerine, "Siyonizm böyle istediği için böyle tanzim ediyor. Askerlerin içerisinde Amerikan düşmanı varsa bunları temizliyor." cevabını vermişti.

Erbakan, "Rejisör kendi oyununu oynuyor siz dünyaya başka gözlükle bakıyorsunuz, gerçek gözlükle baktığınız zaman bir de bakacaksınız ki, meseleler bambaşkaymış." demişti.

ERBAKAN: ’20. YÜZYIL HAÇLI SEFERİ’
Konunun Ergenekon Soruşturması'na geldiği programda Erbakan, Ergenekon Soruşturması için "AKP'yi işbaşında tutmak siyonizmin 20. Haçlı Seferi hedefine ulaşmak için ana vazifesidir. bunu tutmak için AKP'de maneviyata hizmet ediyor diye maneviyatçı insanların oylarının AKP'ye gitmesini hizmet ediyor" diyerek Ergenekon kumpasının aslında bir oyun olduğunu ifade etmişti(Ajanslar, 1 Aralık 2018).

ERBAKAN NE DEMEK İSTEDİ?
Suriye ve Irak üzerine yayınlanmış iki stratejik plan vardır. Biri bilinen BOP yani ABD’nin aslında küçük ama kulağa hoş gelsin diye ‘Büyük’ denilen Ortadoğu Projesi, diğeri de İsrail’in Siyonist Planı(1)’dır. Her iki planın ana stratejik noktası da bugün tartışılan hatta savaş naralarının atılmasına yolaçan Kürdistan projesidir. Çünkü Irak dağılırsa buradan çıkan dalgalar bir Tsunami gibi bölge ülkelerine yayılacak ve karşısına çıkan her şeyi ezip geçecektir.

ABD: ‘TÜRKİYE DOĞU ANADOLU’DA İŞGALCİDİR’
İşin gerçeğinde ABD, Türkiye’yi Doğu ve Güney Doğu Anadolu’da işgalci olarak görmüş ve bunu da dünyaya ilan etmiştir. İşte ABD’nin BOP planında söyledikleri: “ Ankara’nın önünde bulunan Kürt sorunu son on yıl içerisinde bir miktar kolaylaşmış olmasına rağmen, baskı yakın tarihlerde tekrar yoğunlaşmıştır ve Türkiye’nin doğusundaki beşte birlik bölümü işgal edilmiş bir bölge olarak görülmelidir”.

‘BOP’A NEDEN SES ÇIKARILMIYOR’
Bu plan ve projeler etkisini Türkiye üzerinde göstermeye başlayınca, Türkiye’de ‘kardeşim Esad’ siyaseti bir anda ‘zalim Esed’ denilerek değiştirildi ve Türkiye doğrudan Suriye’nin meşru rejimini hedef almaya başladı. Belki de Esad zalimdi ama İsrail daha zalimdi ABD daha da zalimdi ama bunu kimse söylemedi.

Ve IŞİD ortaya çıktı…
Bu öyle bir örgüttü ki dünya bombalıyor ama bir tülü bitmek bilmiyordu, hala da bitmiyor. Bu örgüt nasıl bir örgütse, Suriye kuzeyinde önce IŞİD toprakları ele geçiriyor ama ardından bir şekilde PKK/ ve uzantılarını hakimiyeti devrediyordu. Kobani Kobani dediklerinde ne oldu; önce IŞİD aldı, sonra Barzani’nin silahlı peşmergeleri Türk topraklarında sözde Kürdistan bayraklarıyla şov yaparak PKK uzantısı olan PYD’ye yardıma gönderildi, derken şimdi bu PYD Kobani’de özerklik kurdu. Kimin eliyle?

IŞİD VE PKK, ABD’NİN ÇEKİÇ GÜCÜ OLDU
Ve bu IŞİD sözüm ona Müslümandı ama hep Müslümanları öldürüyordu, bu savaşta hep Müslümanlar ölüyordu, ama Sion planının asıl sahibi İngilizlerden ve ABD’den hemen hemen ölen hiç yoktu. Bu şekliyle Suriye’de yapılanlar 91’deki ABD’nin Saddam operasyonun tıpkısının aynısıydı ama şimdi Esad hedef oldu. Ve Çekiç Güç yerine IŞİD getirildi, 91’deki gibi altı bin ABD askeri artık ölmüyordu. 

O süreçte Irak kuzeyi şekillendirilmişti, şimdi ise Suriye kuzeyi şekillendiriliyor. Süreç böyle işlerse eğer, bu bittikten sonra daha güneye inilip İsrail’e yakın olan devletlerin sınırları şekillendirilecektir.

Suriye kuzeyinde IŞİD marifetiyle işletilen sözde Kürt devletinin özerk ayakçıkları bir bir ilan edilirken, görevini tamamlayan IŞİD bu kez güneye kayıyor, İsrail-Ürdün ve Golan tepeleri bölgesine geçiyordu. Şu anda savaş orada da başlatıldı zaten.
Yani?Yani Erbakan’ın söylediği Siyonist plan hala işliyor ve işletiliyor.

Erdal Sarızeybek

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'ZEKERİYA ÖZ BAKIN NASIL KAÇMIŞ' A'dan Z'ye... 'ÇÖZÜM SÜRECİ NEDİR' Video Düştü 'Tam Yol Geri' Sesler Yükseliyor 'İnanmıyorsan Bak'