Erbaş konuştu!.. '20 MİLYON KULAKTAN DOLMA'

1534 izlenme2018-12-07 12:03:23
Reklamlar
Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, vatandaşların dini bilgiyi nereden aldıklarına yönelik bir araştırma yaptırdıklarını belirterek, ‘Kendisini Müslüman olarak tanımlayan insanlardan nereden baksanız en az 20 milyon kadarı kulaktan dolma dini bilgiler alıyor’ dedi.

'KULAKTAN DOLMA'

Vatandaşların dini bilgiyi nereden aldıklarına yönelik bir araştırma yaptırdıklarını anlatan Erbaş, 20 milyon kişinin dini bilgileri kulaktan dolma öğrendiğini ifade ederek, şunları söyledi:

'PEYGAMBERİMİZ DÖNEMİNDEKİ CEHALETİN TÜRLERİ BUGÜN DE VAR'

Hz. Muhammed dönemindeki cehaletin devam ettiğine dikkat çeken Erbaş, "Peygamberimiz döneminde Mekke'deki cahiliye adetlerini bir gözünüzün önüne getiriniz. Aynı cehaletin farklı türleri bugün de var. Cehaletin o zamanda hangi türleri varsa bugün de aynı türleri var. Onları ortadan kaldırmamız gerekiyor. Nasıl bunları ortadan kaldıracağız? Kuranla ilimle, dini bilgilerle, anlatmakla, sohbetle birbirimizle bilgi paylaşarak ortadan kaldıracağız" diye konuştu(Sputnik News, 7 Aralık 2018).

. 'İKİNCİ FESLİ KADİR VAKASI PATLADI'


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “hocam” dediği, Kurtuluş Savaşı için “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen, İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a ağır sözler eden, Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu, dün "Cumartesi Sohbetleri"nde konuştu.

‘ATATÜRK DÜŞMANI OLMAK İÇİN BEDELİ ÖDEDİM’

Mısıroğlu konuşmasında yine Atatürk düşmanlığını sergilerken, "Mustafa Kemal zannettiğiniz kadar, büyük biri değildir" dedi. Mısıroğlu, Mustafa Kemal düşmanlığının bedelini ödediğini belirtirken, "Ben bu noktaya böyle anti-kemalist, herkes adımı anan, ‘O Atatürk düşmanı mı’… Bu Atatürk düşmanı olmak kolay olmadı, onu da söyleyeyim size. Çünkü o düşmanlığın bedeli ödeniyor. Bu bedeli ödemeyi göze almadan böyle Atatürk düşmanı denilmez kimseye" şeklinde konuştu.

Mısıroğlu, kendisini şikayet edenler hakkında ise, "18 şikayetçi var, 1 numara Komünist Partisi, 2 numara Halk Partisi, öyle devam ediyor. Ben bunların şikayetiyle iftihar ediyorum" diye ifade etti( odatv, 25 Kasım 2018).

MANİDAR ZİYARET

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kurtuluş Savaşı için "Keşke Yunan galip gelseydi" diyen Kadir Mısıroğlu'na “Geçmiş Olsun” ziyaretinde bulundu. Erbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Hocam” dediği ayrıca Kurtuluş Savaşı için “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen Kadir Mısıroğlu’na “Geçmiş Olsun” ziyaretinde bulundu.

KEŞKE YUNAN GALİP GELSEYDİ DİYEN...

Cumhuriyet aleyhine söylemleriyle bilinen Kadir Mısıroğlu, 28 Mayıs'ta 'Cumartesi Sohbetleri' adlı programında yaptığı konuşmada Kurtuluş Savaşı ile ilgili konuşmuş ve
'Bizim gavurumuz elin gavurundan daha şiddetli' diyen Mısıroğlu konuşmasında
"Beni tefe koyarlar ama keşke Yunan galip gelseydi. Ne hilafet yıkılırdı. Ne şeriat yıkılırdı. Ne medreseler lağvedilirdi. Ne hocalar asılırdı. Hiçbiri olmazdı" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gece yarısı atama... NELER OLUYOR? Mahkemeden CAN SIKICI AÇIKLAMA!.. 'PARAMIZI VERİN' dediler... AKIL ALMAZ GÖRÜNTÜLER... YÜZ BİN SIĞINMACIYA VATANDAŞLIK!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
AB:'DURUN, PARA VERMEYECEĞİZ'