Yılmaz Özdil bugünkü köşesinde gündemi alt üst edecek ciddiyette bir yazı kaleme aldı. ‘Asrın liderimizin iyi okuması gereken bir yazıdır bu’ diyen Özdil, Sözcü iddianamesinin perde arkasını anlattı.

ÖRGÜT MERKEZİNİ AÇIĞA ÇIKARAK İLK GAZETECİ

Sözcücomtr’nin Genel Yayın Yönetmeni Yücel Arı’nın fetoyla mücadelede durumunu değerlendiren Özdil, fetonun ilk merkezlerinden biri olarak nitelendirdiği İzmir Yamanlar Kolejinin örgüt içindeki yerini açıkladıktan sonra, ‘bu okulu tüm tehdit ve tehlikeleriyle Yeni Asır’da manşete taşıyanın Yücel Arı olduğunu belirtti.

YAMANLAR KOLEJİ

‘Türk basınında ilk kez bu okulu deşifre eden gazetecinin Yücel Arı olduğunu’ belirten Özdil, çarpıcı bir dille şimdi Yücel Arı hakkında neden dava açılmış olduğuna da gündem yaratacak iddiada bulundu. İşte Özdil’in bugün kamuoyuna yaptığı açıklamadan konuyla ilgili bölümler şöyle;

‘O TARİHTE SÖZCÜ’DE DEĞİLDİ’


“Yücel Arı iddianamede neyle suçlanıyor mesela? 2013-14-15 yıllarında Sözcü’de yapılan haberler nedeniyle suçlanıyor. Halbuki, Yücel o tarihlerde Sözcü’de değildi. 2016’da Sözcü’ye geldi.”


‘İDDİANAMEDEKİ ADRES BİLE YANLIŞ’

“Sözcü iddianamesinde Yücel’in adresi ne yazıyor? ‘Hürriyet Towers’ yazıyor!.. Bu yanlış adres çok açık gösteriyor ki… Yücel’i bu torbaya monte edenler, çoook önceden mimlemişler, adresi değiştirmeyi unutmuşlar! “

‘BU BİR İMHA OPERASYONU’

“Öncelikle asrın liderimizin iyi okuması gereken bir yazıdır bu… Fetoyla mücadele ediyoruz ayaklarıyla yürütülen Sözü davası fetoyla mücadele edenleri imha etme operasyonudur!”

Kaynak: Yılmaz Özdil/ Sözcü

'ERDOĞAN'A BAŞDÖNDÜRÜCÜ MESAJ'