CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın askeri fabrikayı satmak için gizli kararname çıkardığını söyleyen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti;

‘GİZLİ KARARNAME VAR, MİLLETTEN GİZLİYORLAR’

* Türk-Katar ortaklığına devretmişler tank palet fabrikasını, kaça devrettin? Neden gizli kararname çıkarıyorsun? Sen kararnameyi gizliyorsun, demek ki bu milletten bir şeyi gizliyorsun. Özellikle benim öğrenmemi istemiyorsun. Bunu soracağım da daha bir protokol var. O protokolü de gizliyorlar. Tank palet dolayısıyla gizlediğin protokolü açıklayacak mısın?”

‘ASKERİ FABRİKAYI KAÇA DEVRETTİN’

* Bu beyler çalıştıracaklar, asker bizim, tezgâhlar bizim, fabrika bizim, orada mal üretilecek, bana satacaklar. Ben üretiyorum zaten, neden bana satıyorsun? Ben bunu soruyorum zaten. ‘Kılıçdaroğlu bilmez, biz onu işletmesi için devrettik’ diyor. Kaça devrettik kardeşim? Hangi gerekçeyle ihaleyi yapmadın? Sana bu yetkiyi kim verdi? Bu soruların tamamı havada.”

KENDİ SİLAH FABRİKASINI PEŞKEŞ ÇEKENLERİN ÜLKEYE FAYDASI OLMAZ’
* Onlar sanıyorlar ki Kılıçdaroğlu geri adım atacak! Ne Kılıçdaroğlu, ne CHP ne de 82 milyon geri adım atmayacak. Bunlar aynı zamanda Türkiye’de adaletsizliğin boyutunu gösteriyor. Devletin malının nasıl birilerine peşkeş çekildiğini gösteriyor. Kendisine şu soruyu da sordum, ‘Bana bir tane ülke gösterin kendi silah fabrikasını yabancı bir ülkeye kiralasın’ Var mı böyle bir örnek? Yok. Peki sen neden kiralıyorsun? Üstelik bedavaya! Sen ülkeyi yönetemiyorsun. Kendi silah fabrikasını yabancı bir ülkeye peşkeş çekenlerin bu ülkeye değil ceplerine faydası olur.

Kaynak: Sözcü

Erdoğan'a Çok Ağır İTHAM!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
AKP İSTANBUL KARIŞTI!..