Anasayfa
05 Mayıs 2019 ( 1727 izlenme )

Erdoğan'a sert yanıt: 'BU İŞ BİTTİ'

AKP Genel Başkanı ev Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘vatandaş seçim yenilensin istiyor dedi. TBMM Başkanvekili ve CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, ”İstanbul seçimleri çoktan bitmiştir. Ekrem İmamoğlu mazbatasını 31 Mart akşamı almıştır. Bunun tartışılacak bir yanı yoktur” diyerek açıklamaya tepki gösteri.

Çankaya Belediyesi tarafından yapımı tamamlan Nazım Hikmet ve Kongre Merkezi, düzenlenen törenle açıldı. Milli iradenin ortaya çıktığını ancak milli iradenin İstanbul’da paçasına yapışıldığını söyleyen CHP Ankara Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Levent Gök, şunları söyledi:

‘HAK VE ADALET VARSA İMAMOĞLU KAZANMIŞTIR’

"Olur mu, olmaz mı. Aslında bir şey yok ama bir şeyler var gibi garip iddialarla yurttaşlarımızın kafasını sulandırmaya, bir kamu erkini Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üzerinde kullanmaya çalışanlara inat; bir hukuk devletini ve adaleti sonuna kadar savunacağız. Bu ülkede adalet ve hukuk varsa, İstanbul’un Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’dur. Bu kararın aksi Türkiye’nin hukuk devletinden, adaletten ve demokrasiden uzaklaşması anlamına gelir.

‘İSTANBUL SEÇİMİ BİTMİŞTİR, TARTIŞILACAK BİR YANI YOKTUR’

“Biz böyle bir konuyu düşünmüyoruz, telaffuz dahi etmiyoruz. O yüzden müsterih olun, İstanbul seçimleri çoktan bitmiştir. Ekrem İmamoğlu mazbatasını 31 Mart akşamı almıştır. Bunun tartışılacak bir yanı yoktur." Dedi.

HAK VE ADALET

Türkiye’ye, Türkiye’deki insanlara, demokrasiye, insan haklarına ve adalete güvendiklerini ifade eden Gök, "Bunu yaşatmak içinde Çankaya Belediye Başkanımızın açmış olduğu Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde hep beraber gururluyuz, onurluyuz ve vefalıyız. Ne mutlu ki demokrasi aşığı belediye başkanımız var. Güzel günler daha gelecek. Bundan hiçbir zaman umudunuzu kesmeyin. Güzel günler başladı ve devamı bundan sonra daha da büyük gelecek" dedi.

Kaynak: Yeniçağ/ Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'PARİS'TE TRT'YE PROTESTO' Çivi Çıktı 'Sıra AYM'de' Milli Savunma ''Hesabını Sorduk' AKP'DE KAFALAR Karıştı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
DHA yazdı!.. 'İDDİANAMEDE NELER VAR'