'Erdoğan'a Yapılan Bağış'

5239 izlenme 18 Aralık 2019
Reklamlar
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın kampanyası için toplanan bağışların Tank Palet Fabrikasının modernizasyonu için yapılacak yatırımdan daha fazla olduğunu belirterek, "Tank Palet Fabrikası’nı 50 milyon için, 20 milyarlık fabrikayı 25 sene Katarlılara bilabedel veriyorsunuz. Böyle bir yaklaşım, böyle bir mantık yok.” dedi.

ERDOĞAN YAPILAN BAĞIŞLA FABRİKA ALINIR

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) devam eden 2020 Bütçe Görüşmelerinde konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim kampanyasında toplanan bağışların Tank Palet Fabrikası’nın modernizasyonu için fabrikaya yapılacak yatırımdan fazla olduğunu söyledi.

‘BİR GÜNDE BU PARAYI TOPLARIZ’

Özel, "Sayın Cumhurbaşkanının, cumhurbaşkanlığı kampanyasına resmi toplanan bağış, Tank Palet Fabrikası’nın modernizasyonu için 25 yıllığına bilabedel verdiğiniz fabrikaya yapılacak yatırımdan fazla. Bakın bir kampanya için, sırf sizin cumhurbaşkanı adayınız, bütün millet kampanyayı açalım, kampanyada, parlamentoda grubu bulunan ve vekili bulunan genel başkanlar birer dakika kamu spotu yapalım, Tank Palet’in paraya ihtiyacı var diyelim, bu parayı bir günde toplarız.”

‘ERDOĞAN’A YAPILAN BAĞIŞ FABRİKA PARASINDAN FAZLA’

“Bizim cumhurbaşkanı adayımız, yanılmıyorsam 25 milyon, sizin cumhurbaşkanı adayınıza 50 milyonun üzerinde millet gönüllü bağış yapmış. Tank Palet Fabrikası’nı 50 milyon için, 20 milyarlık fabrikayı 25 sene Katar’lılara bilabedel veriyorsunuz. Böyle bir yaklaşım, böyle bir mantık yok. İş imkanları geliştirecek, Türkiye Cumhuriyeti ordusu o imkanları geliştirir."

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Erdoğan Hakkında Suç Duyurusu' CNNTÜRK: 'Sosyal Medya Dolaşan 25 Hastane Haberi Doğru Değil' 'Erdoğan'a Yapılan Bağış' İş Karıştı: 'AKP'ye BAŞKA İYİ Partiye BAŞKA!..