Anasayfa
07 Ağustos 2020 ( 11916 izlenme )

Erdoğan 'Adeta Uçuyoruz'

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan Ayasofya Camii'nde kıldığı Cuma namazının ardından kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. Erdoğan ekonomiyle ilgili olarak ‘Bazı sıkıntılar yok değil. Ama Türkiye adeta bir uçuşun içinde. Dünden daha güçlüyüz, yarın daha güçlü olacağız. “ dedi. Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:

‘İÇERİDEKİ DÜŞMANLAR’
"Dünyada ekonomik gelişmeleri gözden geçirecek olursanız başta ABD, Rusya ve Avrupa, korona virüs sonrası çok ciddi zikzaklar yaşıyor. Tüm samimiyetim ile, içerideki düşmanları gündeme getirmek istemiyorum. Dışarıdakiler yetiyor ama içeridekiler de pompalama görevi görüyorlar. 2002 Kasım'da göreve geldi. Göreve geldiğimizde, 2002'de mili gelir 206 milyar dolardı. Şimdi milli gelirimiz 750 milyar dolara çıktı. O zaman 3581 dolar fert başı gelir vardı, bu 9127 dolara çıktı.”

‘TÜRKİYE ADETA UÇUYOR’
“2002'de otomobil satışı 91 bindi. 2019 ise 387 bine çıktı. Buzdolabı satışları 1 milyon 88 bindi. 2019'da 2 milyon 406 bin buzdolabı satışı var. Türkiye bir tırmanışta. Bunu gözleri olup görmeyenler var. Ben belgeler ile konuşuyorum. Açılan şirket sayısı 30 bin civarındayken, 2017'de 85 bin ek şirket açılmış. İstihdam 19 milyon 600 kişiydi. Şu an 28 milyonun üzerinde. Bazı sıkıntılar yok değil. Ama Türkiye adeta bir uçuşun içinde. Gözü olup görmeyenler bunu yanlış aktarıyor. Ne kadar yanlış anlatırlarsa anlatsınlar bu tırmanışımızı devam ettiriyoruz, devam ettireceğiz.”

‘IMF BORCUNU BİZ SIFIRLADIK’
“ Gerek TL, gerek döviz, gerek altın rezervinde, basit bir şey söyleyeyim. Türkiye'nin 23.5 milyar IMF'ye borcu vardı. 2013'te biz sıfırladık. Döviz rezervi 27.5 milyar dolardı, şu anda 105 milyar dolar. Merkez Bankası'nın rezervi. Kimse halkımızı yanıltmaya çalışmasın. Dünden daha güçlüyüz, yarın daha güçlü olacağız. “

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Pusulayı Şaşırtan Anlaşma 'Fulbright' Ersever'e Ne Oldu?.. Ülgen: 'SEÇİM ÖNCESİ ALAYINI DEĞİŞTİRECEKLER' Erdoğan'dan ilginç mesaj: 'SANDIK NE DERSE O'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İlk Twit Uçtu: 'Eli Kulağında'