Anasayfa
19 Temmuz 2020 ( 2607 izlenme )

Erdoğan 'Aksilik Olursa Hazine Var'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) fabrikası için düzenlenen temel atma töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "5 iş adamıyla yola çıktık. Öyle ya da böyle. Ölmek var dönmek yok. Herhangi bir aksilik olduğunda devletimizin hazinesi bu işi bitirmeye yeter" dedi. Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

‘SALGINA RAĞMEN PROJEYE DEVAM’
*Ülkemizin büyümesinden, güçlenmesinden rahatsızlık duyanlar hemen yoğun bir karalama kampanyası başlattı. Tüm çabalara rağmen projede hiçbir kusur bulamadılar. Milletin beklentilerini boşa çıkarmamak için salgına rağmen gece gündüz çalıştık.Salgına rağmen devasa bir projenin hayata geçirilmesinin haklı gururunu yaşıyoruz.”

‘ÜRETİM KOMPLEKSİ’
*Bugün inşaatına başlayacağımız sadece bir fabrika değildir. Burası fabrika algısını kökten değiştirecek, içinde farklı tesislerin olduğu devasa üretim kompleksidir. Milli otomobillerimizin üretim öncesi, sonrasına kadar ki tüm süreçleri buradan idare edeceğiz. Tüm otomobillerin ARGE ve tasarımı burada yapılacak seri üretime burada geçilecek. Test ve müşteri deneyim parkıyla fabrikamız doğrudan vatandaşımıza hizmet verecek. Çocuklar ve gençler yeni teknolojilerle burada tanışacak.”

‘BAŞARIYA GİDEN YOL İHANETLERLE DOLU’
*Çevre hassasiyetimizi de en üst düzeyde tutuyoruz. İnşaatta kullanacağımız çevre dostu teknolojilerle çıtayı daha da yükseğe taşıyoruz. Büyük, güçlü, yenilikçi ülkemizin sembollerinden biri olacak bu eserin genç kuşaklara ilham aşılayacağına inanıyorum. Unutmayalım başarıya giden yol çoğu zaman engellerle, mayınlarla, sabotajlarla hatta ihanetlerle doludur.”

‘DEVLETİN HAZİNESİ BU İŞİ BİTİRMEYE YETER’
*5 iş adamıyla yola çıktık. Öyle ya da böyle. Ölmek var dönmek yok. Herhangi bir aksilik olduğunda devletimizin hazinesi bu işi bitirmeye yeter. Anketlere göre milletimizin yerli otomobile desteği yüzde 95 oranının üzerinde. Bismillah diyerek tesisimizin inşaatına başlıyoruz. Burası sadece Bursa değil payitaht.”

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özdil Kalemi Kırdı: 'DAHA NE OLSUN EY MİLLET' Ankara 'Geri Adım Yok' Erdal Sarızeybek Kimdir? 'SEÇİM YATIRIMI SANMAYIN' dedi... ÖZÜR DİLEDİ!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Piyasa NEREYE GİDİYOR?