Erdoğan 'Bakanımı Gönderdim'

6413 izlenme 24 Ağustos 2020
Reklamlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun’daki sel felaketinin ardından bölgeye giden bakanların kendisine “Biz bunu yaşamadık” dediğini aktararak, “Yıkılan köprüler var, yıkılması gerektiği için orada yıkılan köprüler var” diye konuştu.

ERDOĞAN ‘YIKILMASI GEREKTİĞİ İÇİN ORADA YIKILAN KÖPRÜLER VAR’
Erdoğan, “Giresun’da, Dereli’de, Yağlıdere’de şiddetli sel felaketi neticesinde 5 ölümüz vardı, yaralılarımızın sayısı 12 civarındaydı. Rize’de de sel felaketi vardı. Benim ilçem de dahil olmak üzere orada da yaralılar var. Allah ölenlerimize rahmet eylesin, yaralılarımıza şifa nasip etsin. Ben İçişleri Bakanımı, Bekir Pakdemirli bakanımı ve Murat Kurum bakanımı bölgeye gönderdik. Bütün kurumlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Bir taraftan yıkılan köprüler var, yıkılması gerektiği için orada yıkılan köprüler var. Buradaki felaketi hemen ortadan kaldırıp, halkımızı mutlu günlerine döndürelim. Bakanlarımın bana söylediği ‘Biz bunu yaşamadık" dedi.

NELER YAŞANIYOR
Türkiye, bugün Giresun’da meydana gelen sel felaketi ile sarsıldı. Sağanak nedeniyle Abdal Deresi ve Dereli ilçesindeki dereler taştı. Selin ağır hasara yol açtığı Dereli, nehre döndü; park halindeki araçlar, sel sularına kapılarak sürüklendi. Sel felaketi nedeniyle, yollarda meydana gelen çökmeler, vatandaşları korkuttu.

YOLLAR ÇÖKTÜ
Yolların çökmesi nedeniyle, araç sahipleri de zor anlar yaşadı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Giresun’da yaşanan yoğun yağışlarda sel suları nedeniyle zarar gören Yağlıdere - Alucra yolu, Ayrım Dereli - Şebinkarahisar yolu, Kovanlık - Aydındere yolu, Tirebolu - Doğankent yolu ile Espiye - Soğukpınar yollarının Karayolları Genel Müdürlüğü ekiplerince yenileme çalışmalarının hızla başlatıldığını açıkladı. Bakanlık, sel nedeniyle zarar gören ve kapanan yolların üçünde trafiğin tek şeritten açıldığını ve söz konusu yolların yenileme çalışmalarının en kısa sürede tamamlanacağını bildirdi.

YENİLEME ÇALIŞMALARI
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, ulaşıma engel olan kesimlerde temizlik çalışmalarının, iş makineleri ile devam ettiğini bildirdi. Bakanlık tarafından arama - kurtarma çalışmaları yapılan bölgeye iş makinelerinin de yollandığı bildirildi. Dere kenarında oluşan ve platformu daraltan kopmalar için ise ayrıca yenileme çalışması yapılacağı vurgulandı.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'ye Tepki 'Allah Aşkına' 'Bir Eşref Bitlis Analizi' Tepeli Tavır 'Böyle Nereye' Arslan 'Devlet Bey Devlet Bey'